Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Pielgrzymka rządowe pieniądze zainwestuje w bazę turystyczną

PIELGRZYMKA. Tomasz SYBIS. wójt gminy Pielgrzymka nie kryje iż z emocjami oczekiwał na informację o podziale pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wiadomość o przyznaniu gminie ponad 1,3 mln złotych przyjął z ulgą i radością. - Nie zawsze jest tak iż dostaje się tyle pieniędzy o ile się wnioskuje - mówi wójt Tomasz SYBIS. - My od dawna mamy strategię turystycznego rozwoju gminy ale jak wiadomo do realizacji ambitnych planów potrzebne są pieniądze. Mamy gotowe plany , wszystko rozpisane w detalach a po wiadomości o przyznaniu pieniędzy bierzemy się ostro do pracy. Idziemy w kierunku tego aby wykorzystując walory turystyczne gminy sprawić, że gmina Pielgrzymka będzie perełką turystycznej aktywności na mapie Dolnego Śląska .

Pielgrzymka rządowe pieniądze zainwestuje w bazę turystyczną

Gmina Pielgrzymka za 1 302 070 zł przebuduje na odcinku ok. 1,3 km drogę do najwyższego wulkanu w Polsce – Ostrzycy Proboszczowickiej,. U podnóża Ostrzycy - za boiskiem miejscowego Huraganu - powstanie  parking z sanitariatami, oświetleniem i urządzeniami rekreacyjnymi.

Z kolei w Twardocicach dzięki dofinansowaniu z RFIL przebudowana zostanie droga na trasie rowerowej z Twardocic do Czapli (ok. 3 km), a w samych Czaplach, znanej już w całej Polsce wiosce tematycznej piasku i kamienia pojawi się oświetlony parking na kilkadziesiąt samochodów osobowych i autobusów wraz z infrastrukturą rekreacyjno-turystyczną.

Pieniądze z obecnej transzy rządowych środków są przeznaczone na sfinansowanie ogólnodostępnej infrastruktury, turystycznej, w szczególności na budowę, rozbudowę, przebudowę lub modernizację: szlaków turystycznych pieszych, rowerowych, konnych, wodnych, narciarskich i turystyki zimowej (wraz z ich oznakowaniem), placów, deptaków, promenad, parków, punktów widokowych, parkingów, wypożyczalni sprzętu rekreacyjnego, skansenów, muzeów, obiektów kultury regionalnej i innych atrakcji turystycznych oraz infrastruktury komunalnej koniecznej do rozwoju usług turystycznych, np. dróg, chodników, oczyszczalni ścieków.

Dodajmy iż gmina Pielgrzymka stara się o kolejne środki na rozwój bazy turystycznej z co najmniej kilku źródeł.

Powiązane wpisy