Siatkarze Cuprum żądni zwycięstwa

LUBIN. W pierwszym meczu sezonu 2015/2016 PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin ulegli na wyjeździe inżynierom z Warszawy 2:3. Dwa pierwsze sety zapisały się po stronie "miedziowych" i choć mogło się wydawać, że team Georghe Cretu zacznie sezon zwycięskimi trzema punktami siatkarze AZS Warszawa poderwali się do walki. I sprawdziło się przysłowie, że jak się nie wygra za trzy punkty to najczęściej się przegrywa... Ale to już historia. W sobotę Cuprum wita się z lubińską publicznością podejmując AZS Częstochowa. Częstochowianie w meczu inaugurującym sezon na swoim parkiecie ulegli Asseco Resovii Rzeszów 1:3. Ale to AZS wygrał pierwszego seta do 25.

W najbliższa sobotę 7 listopada 2015 lubińscy siatkarze mają okazję na zrehabilitowanie się swoim kibicom, bo właśnie w tym dniu podopieczni Gheorghe Cretu podejmą na własnym parkiecie AZS Częstochowa. Lubiński gwiazdozbiór siatkarski, którego siłę napędową z pewnością stanowić będą kadrowicze: Możdzonek, Łomacz czy najlepszy blokujący Mistrzostw Świata Niemiec Marcus Boehme powinni wejść od początku sezonu na właściwe tory. Zwłaszcza, że jak niesie wieść gminna podopieczni trenera Cretu celują w europejskie puchary.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00 w hali RCS-u ul. Odrodzenia w Lubinie.