Lech wyszarpał remis w Lubinie (FOTO)

LUBIN. W meczu na szczycie ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin na własnym stadionie zremisowało z Lechem Poznań 1:1( 1:0). To była solidna porcja futbolu wysokiej jakości w pierwszej połowie. Miedziowi prowadzi od 41 minuty, potem grali w przewadze po czerwonej kartce dla Murawskiego a osłabiony Lech w końcówce odrobił straty.  Zagłębie zasłużyło na pochwały. Pod okiem Waldemara FORNALIKA miedziowy team gra dojrzały, nowoczesny futbol. Na boisko wybiega drużyna mająca świadomość  że granie o 3 punkty a nie o ...przetrwanie. I po zaledwie trzecim meczu w sezonie trudno w zespole z Lubina personalnie szukać słabych punktów. Oczywiście malkontenci będą stawiać tezy, że Lech zagrał na minimalizmie bo dla Kolejorza liczy się Europa ale to nie prawda. Lech przyjechał aby wygrać ale nie spodziewano się, że Zagłębie tak wysoko zawiesi poprzeczkę... Gdyby nie słabsze minuty po stracie wyrównującego gola kiedy to można było odnieść wrażenie, że z Miedziowych zeszło powietrze to Miedziowych stać było na pokonanie Lecha.

KGHM Zagłębie Lubin ma obecnie najdłuższą serię meczów bez porażki w Ekstraklasie (9, w tym 6 zwycięstw, 3 remisy). Waldemar FORNALIK = się świetna trenerska robota !

Pierwsze minuty należały do drużyny przyjezdnej. Lech chciał szybko otworzyć wynik i był tego bliski po główce Antonio Milicia. Chwilę później inicjatywę przejęli gracze Zagłębia, którzy niespodziewanie łatwo zepchnęli rywali do defensywy. Najwięcej do powiedzenia spośród piłkarzy Kolejorza miał Bednarek, który obronił uderzenia Bartłomieja Kłudki, Tomasza Pieńki i Dawida Kurminowskiego.

Na osobną uwagę zasługuje akcja Pieńki. Nastoletni skrzydłowy przeprowadził solowy rajd, podczas którego ośmieszył Eliasa Anderssona. Strzał również był dobry, ale bramkarz Lecha odbił piłkę czubkami palców. W 41 minucie z dystansu huknął Tomasz MAKOWSKI. Filip Bednarek wydawało się, że zdusi piłkę przy ziemi ale jednak piłkę "wypluł" . Takie okazji Dawid KURMINOWSKI nie zwykł marnować...

Ta kapitalna interwencja gryzie się z kiksem z 41. minuty. Goście mogli błyskawicznie wyrównać po uderzeniu Kristoffera Velde. Świetnie między słupkami spisał się jednak kolejny młokos – Weirauch.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego ciosu. Brutalny wślizg Radosława Murawskiego na Kurminowskim skończyła się czerwoną kartką od arbitra Damiana Kosa. Grające w przewadze Zagłębie nieco się cofnęło i czyhało na kontry. Po jednej z nich Bednarek zatrzymał Kacpra Chodynę. Lech natomiast wciąż bił głową w mur – aż do 76. minuty.
Zdobyta bramka dodała nieco pewności poznaniakom, którzy dążyli do wyjścia na prowadzenie.

W 85. minucie Weirauch zrehabilitował się za swój błąd, broniąc główkę Blazicia. W doliczonym czasie gry natomiast piłkę meczową miał Arkadiusz Woźniak. Wprowadzony po przerwie napastnik jednak fatalnie spudłował z kilku metrów.

- Kibice zobaczyli dziś bardzo dobry mecz pełen emocji. Szczególnie dobrze graliśmy w pierwszej połowie. Gdybyśmy wtedy strzelili gola na 2:0, to pewnie byśmy wygrali, ale Lech ma jakość, pokazał to i w dziesiątkę wyrównał. Mam ogromne słowa uznania dla swojej drużyny za ten mecz, zremisowaliśmy z drużyną, która ma bardzo dużo jakości. Widzę po tym spotkaniu sportową złość w moim zespole - ocenił pojedynek Waldemar FORNALIK.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 1:1 (1:0)

Bramki: Kurminowski 41 - Blazic 76

Zagłębie Lubin: Szymon Weirauch – Bartłomiej Kłudka, Bartosz Kopacz, Aleks Ławniczak, Mateusz Grzybek – Kacper Chodyna, Tomasz Makowski, Damian Dąbrowski, Tomasz Pieńko (72. Arkadiusz Woźniak), Damjan Bohar (72. Tornike Gaprindaszwili) – Dawid Kurminowski (90+1. Marek Mróz)

Lech Poznań: Filip Bednarek - Joel Pereira, Miha Blazic, Antonio Milic (63. Alan Czerwiński), Elias Andersson - Dino Hotic (55. Filip Szymczak), Radosław Murawski, Afonso Sousa (83. Michał Gurgul), Filip Marchwiński, Kristoffer Velde (55. Jesper Karlstroem) - Mikael Ishak (83. Artur Sobiech)