Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Pierwszy inwestor na SAG – zainwestują 2 mln zł

ŚCINAWA. W kancelarii notarialnej  w Lubinie nastąpiło podpisanie aktu notarialnego dotyczącego sprzedaży przez gminę gruntu na Strefie Aktywności Gospodarczej w Ścinawie. Nabywca, tj. Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”, na zakupionej nieruchomości zamierza wybudować Centrum Produktu i Usług Lokalnych. Wartość zawartej transakcji, to ponad 450 tys. zł brutto. LGD w ciągu najbliższego roku planuje zainwestować w przedmiotową działkę dodatkowo ponad 1,5 mln zł i wybudować obiekt, na którym skorzystają lokalni wytwórcy i przetwórcy. To nie koniec dobrych informacji na temat ścinawskiej SAG, albowiem niedawno kolejny inwestor złożył wniosek o kupno uzbrojonego gruntu na terenach przemysłowych gminy. Tym razem chodzi o znacznie większą nieruchomość, której szacowana wartość, przygotowywanej właśnie transakcji sprzedaży, to ponad 2,5 mln zł!

Pierwszy inwestor na SAG – zainwestują 2 mln zł

Umowę finalizującą całą procedurę przetargową, w obecności lubińskiego notariusza Radosława Stępniaka, podpisali dzisiaj: burmistrz Ścinawy Krystian Kosztyła oraz prezes Lokalnej Grupy Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” Jarosław Paczkowski. Sprzedana przez gminę nieruchomość jest pierwszą w obrębie SAG, jednak zainteresowanie zlokalizowanymi tam gruntami, po ich kompleksowym uzbrojeniu przez ścinawski samorząd, nie maleje.

W Odrzańskim Centrum Produktu i Usług Lokalnych, które ma powstać w niedługim czasie w Ścinawie, nabywca nieruchomości przewiduje następujące funkcje:
inkubatora przetwórczego, w którym planuje m.in. wykreować nowe produkty; ekspozycji produktów lokalnych w szczególności zaaranżowanych kompozycji prac rzemiosła i rękodzieła eksponatów, prac artystów; dystrybucji produktów poprzez trzy główne kanały: punkt sprzedaży, sklep internetowy, urządzenia vendingowe (automaty sprzedażowe).

Inwestor podkreślił, że jest to kluczowy projekt dla obrotu produktów lokalnych w ramach tzw. Łęgowej Pętli Dostaw, a za pomocą innowacyjnych maszyn vendingowych ma szansę wpłynąć na rozwój lokalnych marek i mocno wesprzeć regionalnych wytwórców. Dodatkowo właśnie ta propozycja wychodzi naprzeciw potrzebom zwalczania skutków covid-19, jak również Strategii Państwa Polskiego dotyczącej konsolidacji rynku rolno-spożywczego
Wspominany inkubator, to zakład przeznaczony do przetwarzania produktów pochodzenia roślinnego, produkcji przetworów owocowych i warzywnych (przygotowywania dań wstępnie przetworzonych).

Dodajmy iż po kompleksowym uzbrojeniu gminnych działek pod aktywność gospodarczą oraz po doprowadzeniu gazu do Ścinawy zainteresowanie terenami Ścinawskiej Strefy Aktywności Gospodarczej nieustannie rośnie. Burmistrz Krystian KOSZTYŁA potwierdza iż nie ma tygodnia aby tereny SAG-i nie wizytowali potencjalni inwestorzy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się iż na finiszu sa rozmowy z kolejnym przedsiębiorcą zainteresowanym zakupieniem blisko 5-hektarowej działk na której zlokalizuje swoje rozwijające się przedsiębiorstwo. Co ważne - zainteresowanie ścinawskim SAG-iem wykazują firmy nie tylko polskie ale i zagraniczne.

Powiązane wpisy