Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Legnickie Wieczory Organowe

LEGNICA. Zapraszamy na kolejne wydarzenie odbywające się w ramach 32. Legnickich Wieczorów Organowych. We wtorek, 8 sierpnia, w Ewangelickim Kościele Marii Panny podczas koncertu kameralnego wystąpią Małgorzata Klorek (organy) oraz Ewa Rułka (flet). Początek o godzinie 19:15, wstęp wolny.

Legnickie Wieczory Organowe

Małgorzata Klorek - ukończyła studia na wydziałach Wychowania Muzycznego i Instrumentalnym w Akademii Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Poznaniu. Studiowała grę organową pod kierunkiem prof. Romualda Sroczyńskiego. Swoje umiejętności doskonaliła na licznych mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej prowadzonych przez wybitnych wirtuozów organów w kraju i za granicą. Od wielu lat organizuje kursy interpretacji muzyki organowej, improwizacji organowej i fortepianowej w Szczecinie dla uczniów szkół średnich i wyższych w ramach Zachodniopomorskiego Festiwalu Muzycznego im. Carl Loewe. Prowadzi klasę organów w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, pełni funkcję kierownika artystycznego licznych Międzynarodowych Festiwali Muzyki Organowej i Kameralnej. Jako solistka i kameralistka prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą. Posiada w swoim dorobku nagrania radiowe, telewizyjne oraz płytowe. Prowadzi badania nad historią kultury organowej miasta Szczecina. Opublikowała książkę poświęconą historii organów i organistów w szczecińskiej Kaplicy Zamkowej.

Ewa Rułka - flecistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła studia podyplomowe - Menedżer kultury - w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu Zarządzania oświatą. Współpracowała z Orkiestrą Kameralną Collegium Varsoviense w Warszawie, wykonując utwory od baroku do muzyki współczesnej. Umiejętności wykonawcze doskonaliła na licznych kursach interpretacji muzycznej oraz metodyki nauczania gry na flecie i muzyki kameralnej. Aktywnie działa na rzecz podniesienia poziomu nauczania szkolnictwa artystycznego. Prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną oraz koncertuje, jako solistka i kameralistka, na festiwalach w kraju a także za granicą.

Program koncertu:
Alexandre Guilmant (1837-1911) - Grand choeur triomphale (organy)
Johann Sebastian Bach (1685-1750) - Polonez & Double, Menuet z Suity h-moll BWV 1067 (flet, organy)
Theodore Dubois (1837-1924) - Fiat Lux (Niech się stanie światłość) (organy)
Gaetano Donizetti (1797-1848) - Sonata c-moll na flet (flet, organy)
Richard Wagner (1813-1883) - Chór pielgrzymów z opery "Tannhauser"; transkrypcja Edwin H. Lemare (organy)
Lili Boulanger (1893-1918) - Nokturn F-dur; transkrypcja James Galway (flet, organy)
Giuseppe Gherardeschi (1759-1815) - Rondo (organy)
Ignacy Jan Paderewski (1860-1941) - Melodia op.16 nr 2 (flet, organy)
Cesar Franck (1822-1890) - Finał op. 21 (organy)

Powiązane wpisy