Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja
"Gmina Zagrodno z Pasją" (FOTO)

Wernisaż był także doskonała okazją, aby podziękować  Barbarze Szczygielskiej za zaangażowanie, niespotykaną aktywność i szerzenie wiedzy o Gminie oraz jej historii.
Dodajmy iż wystawę można odwiedzać do końca sierpnia, wstęp jest wolny.
Na wystawie zaprezentowane zostaną prace Pati Dubiel, Małgorzaty Sucheckiej, Barbary Szczygielskiej oraz Pauliny Kuźniar.

Pati Dubiel – artystka szkła
Ukończyła studia w Krośnie w 1997 roku, a w 2003 roku we Wrocławskiej Akademii Sztuki na wydziale Ceramiki i Szkła. Otrzymała dwa stypendia: w 2003 roku od Klubu Kiwanis Wratislavia i w 2004 roku od Glasstudio Borowski. Brała udział oraz organizowała różnego rodzaju konkursy, warsztaty i seminaria, m.in.: Karkonoskie Dni Szkła (2005), Hot Glass Art (2008), warsztat z pracy ze szkłem w BB Gallery (2007).
W 2013 roku założyła galerię sztuki Versus (www.versusgaleria.pl). Zorganizowała kilkadziesiąt wystaw artystów z regionu, Polski i zagranicy.

Małgorzata Suchecka – malarka

W 2015 roku obroniła dyplom Magistra Sztuki na Akademii Jana Długosza w Częstochowie, kierunek malarstwo w pracowni profesora AJD Janusza Rafała Głowackiego.
„Bycie artystą nie oznacza zawłaszczanie sobie wszelkich praw do wszystkiego. Bycie artystą jest zderzaniem się ze współczesną rzeczywistością, która nie jest prosta. Zderzenie własnej wrażliwości, aby nie zwariować wręcz przeciwnie, aby wydobyć piękno. Twórczość jest przywilejem artysty a nade wszystko wyzwoleniem.”

Barbara Szczygielska – twórczyni projektów techniką powertex
Miłośniczka książek, wielbicielka mickiewiczowskiego „Pana Tadeusza” i jego bohaterki Zosi. Twórczyni, która właśnie w książkach odnajduje emocje i inspiracje.
„Gdy zainteresowałam się losami zbiorów Osollineum — przede wszystkim rękopisem „Pana Tadeusza” odnalezionym w Zagrodnie — postanowiłam kupić figurkę Zosi. W internecie zobaczyłam ciekawą figurkę anioła. Napisałam z prośbą o stworzenie mickiewiczowskiej bohaterki. W odpowiedzi dostałam zaproszenie na warsztaty do Głogowa. Tak zaczęła się moja przygoda z rękodziełem.”
Regularnie bierze udział w warsztatach prowadzonych przez Katarzynę Iwańską we Wrocławiu, gdzie realizuje projekty techniką powertex.

 Paulina Kuźniar – rysowniczka
Twórczyni, która stoi na początku swojej artystycznej drogi. Nastolatka, dla której najważniejszym hobby jest rysunek. Pasja jednak niejedno ma imię, a rysowniczce nie można odmówić wszechstronności. Poza domem z zaangażowaniem oddaje się swojej drugiej – tym razem sportowej – pasji i wyczynowo jeździ na deskorolce. Jest uczennicą Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych im. Kombatantów Ziemi Lwóweckiej w Rakowicach.

Trudno było ukryć wzruszenie podczas prezentacji Pauliny KUŹNIAR- Michałowi HOŁOWNI, nauczycielowi nastolatki. - To sa takie chwile, w ktorych jestem dumny ze swoich uczniów - powiedział Michał Hołownia podczas wernisażu.

{gallery}galeria/wydarzenia/17-08-20-wystawa-rekodziela-grodziec-fot-ejak{/gallery}

Powiązane wpisy