Na Miedzi można polegać. Zagłębie pod kreską

Za nami kolejna seria gier w III lidze dolnośląsko-lubuskiej, a na szczycie tabeli status quo, czyli Górnik Wałbrzych przed Miedzią II Legnica i Ślęza Wrocław. Do zmian doszło tuż za podium. Kluby z naszego regionu nie poradziły sobie w tej kolejce niezbyt dobrze. Jedynie legniczanie zainkasowali komplet punktów. Lubinianie i polkowiczanie musieli uznać wyższość rywali.

Zagłębie II Lubin podejmowało na własnym stadionie trzecią w tabeli Ślęzę Wrocław. Do przerwy prowadzili wrocławianie za sprawą Adriana Bergier. Stan rywalizacji wyrównał w 74 minucie Filip Jagiełło, który pokonał Marcina Gąsiorowskiego ładnym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego. Jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych. Najpierw Ślęzę na ponowne prowadzenie wyprowadził Dawid Molski, a dzieła zniszczenia gospodarzy dokonał Grzegorz Rajter. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska dzięki tej wygranej utrzymał się na najniższym stopniu podium. Z kolei Zagłębie II jest w strefie spadkowej na dziesiątej pozycji i do bezpiecznych lokat traci już aż sześć punktów.

Potyczka KS Polkowice z liderem Górnikiem Wałbrzych była na pewno jedną z ciekawiej zapowiadających się. Jednak niespodzianki nie było i spadkowicz z II ligi zgarnął pełną pulę, choć nie bez problemów. Do 71 minuty utrzymywał się remis, ale wówczas w odstępie trzech minut do siatki polkowiczan trafiali Sawicki oraz Orłowski i Górnik przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wałbrzyszanie zachowali fotel lidera z trzema punktami przewagi nad drugą Miedzią II Legnica. KS Polkowice spadł z czwartego na piąte miejsce.

Rezerwy Miedzi Legnica w porównaniu do pierwsze zespołu nie zawodzą. Tym razem podopieczni Piotra Jacka uporali się z Piastem Żmigród, ale łatwo im nie było. W 43 minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla legniczan, a z boiska został usunięty Kamil Pilarski. „Jedenastkę” na gola zamienił Tomasz Wojciechowski. Minęły dwie minuty po przerwie i Krzysztof Kaczmarek wskazał kolejny raz na „wapno” w polu karnym Piasta. Do futbolówki podszedł ponownie Tomasz Wojciechowski i tym razem okazał się bezbłędny. Grający w osłabieniu goście nie zamierzali się poddawać i w 56 minucie zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Szymona Sołtyńskiego. Żmigrodzianie legniczan nie zdołali już dogonić i komplet punktów zainkasował wicelider. Piast mimo porażki zachował dziewiąte miejsce.

Śląsk II Wrocław ograł przy Oporowskiej Ilankę Rzepin 2:1. Wrocławianom prowadzenie dał w osiemnastej minucie Repski, a podwyższył je w 31 minucie Danielik. Rezultat 2:0 utrzymywał się do 67 minuty, kiedy to gola kontaktowego strzelił Pawłowski. Drużynie z województwa lubsukiego nie udało się doprowadzić do remisu i trzy punkty zostały na Dolnym Śląsku, dzięki czemu WKS awansował kosztem KS Polkowice na czwartą pozycję. Ilanka jest klasyfikowana na trzynastym miejscu.

Formacja Port 2000 Mostki grała w ten weekend na wyjeździe z przedostatnim KP Brzeg Dolny. Zespół Mostek miał odnieść pewne zwycięstwo, ale piłkarze obu ekip napisali inny scenariusz. Do 69 minuty niespodziewanie mieliśmy remis 1:1, ale wtedy futbolówkę do bramki gospodarzy Piosik, a chwilę później Kaźmierowski i mogło się wydawać, że jest już po zawodach. Nic bardziej mylnego. Dolnobrzeżanie nie składali broni co zaowocowało trafieniem kontaktowym dla nich i losy punktów do końca pozostawały sprawą otwartą. Ostatecznie Formacja zdołała dowieźć korzystny dla siebie rezultat do końca i wygrała siódmy raz w bieżących rozgrywkach. Obecnie w tabeli III ligi plasuje się na siódmej lokacie.

Trapiona kontuzjami Polonia-Stal Świdnica od trzech kolejek nie zaznała goryczy porażki. W sobotę na własnym stadionie pokonała rzutem na taśmę Piast Karnin. Gola na wagę trzech punktów zdobył Jehor Tarnow w 86 minucie. Świdniczanie awansowali z czternastej na jedenastą pozycję. Z kolei Piast zaliczył zjazd z dwunastego właśnie na czternaste miejsce.

W pojedynku ekip, które mają szanse i potencjał na pozostanie w III lidze, Stilon Gorzów Wielkopolski pokonał Lechię Dzierżoniów 2:0. Gorzowianie rozstrzygnęli losy rywalizacji w pierwszych dwudziestu minutach za sprawą trafień Ziajki i Posmyka. Po tych ciosach dzierżoniowianie nie zdołali się już podnieść i ruszyli drogę pwrtoną bez punktów. Oba zespoły nadal sąsiadują ze sobą w tabeli na pograniczu strefy spadkowej, ale Stilon dzięki temu zwycięstwu zyskał trzy punkty przewagi nad Lechią.

Karkonosze Jelenia Góra wywalczyły komplet punktów na stadionie szesnastych w tabeli Budowlanych Lubsko. Sukces jeleniogórzanom dały dwa trafienia Firleja, który pokonał Manuela Kowalskiego w 8 i 77 minucie. Karkonosze są dwunaste, a Budowlani niezmiennie na szesnastej pozycji.

Nie odbyło się spotkanie Foto-Higieny Gać z Bystrzycą Kąty Wrocławskie. Powód? Drużyna z Gaci rozegrała sparing na stadionie w Oławie z Górnikiem Zabrze. Nowy termin pojedynku Foto-Higieny z Bystrzycą to 21 października.