Frycowe płaci RIO, Lubin z horrorem

ZŁOTORYJA/ LUBIN. Trwają rozgrywki 3 ligi koszykówki mężczyzn cieszące się sporym zainteresowanie kibiców. O coraz mocniejsze pozycji SMK Lubin wiedzy nie od dzisiaj, ale wielka niespodzianka na sportowej mapie Dolnego Śląska jest pojawienie się nowej drużyny- UKS RIO Team Złotoryja.Złotoryjanie w przedsezonowych sparingach spisywali się poprawnie, ale w lidze póki co płacą frycowe. Przegrali wysoko dwa mecze, ale momentami graja więcej niż przyzwoicie.

Złotoryjanie w pierwszym meczu ulegli Maximusowi Kąty Wrocławskie 37:99 a w minioną sobotę w hali LO w Złotoryi przegrali z KKS Siechnice 48:83.Remisując I kwartę 14:14. Ekipę RIO tworzą m.in Paweł Nowicki, Szymon Kwapiński,Maciej Dumański, Arkadiusz Goleń, Nikodem Ćwiżyk, Tomasz Sokół, Mateusz Tkaczuk,Hubert Pawłowski, Norbert Zięba,Tomasz Sokół. No i czekamy na pierwsza wygrana złotoryjskiego basketu w 3 lidze !

Z kolei SMK Lubin przegrali pierwszy mecz z rezerwami Śląska Wrocław 42:67, ale wstydu Lubinowi nie przynieśli. W drugiej serii spotkań lubinianie na wyjeździe pokonali WSTK Wschowa 58:55.Klasa dla rywali byli: Damian Dwornik , który zdobył 20 punktów oraz Jacek Ilowski i Łukasz Markiewicz zdobywający po 13 punktów. Trzy pierwsze kwarty spokojnie, pewnie wygrali lubinianie i...zapomnieli o graniu. Rywal odrobił straty, doprowadził do remisu i o wygranej zadecydował rzut za 3 punkty Markiewicza !

A 7 listopada historyczne derby regionu i mecz Lubin-Złotoryja!