Mocna Olimpia (FOTO)

JAWOR. Godziny potrzebowały siatkarki 2-ligowej Olimpii Jawor na pokonanie MKS Świdnica. Podopieczne Leszka Chrzanowskiego wygrały 3:0 w setach: do: 16, 17 i 12. - Czy było lekko, łatwo i przyjemnie? - zastanawiała się po meczu Anna KULBIDA. - Grałyśmy tak, na ile nam rywal pozwalał, a pozwolił nam dzisiaj na spokojne granie. Owszem zdarzałay nam się przestoje w grze, ale to efekt cięzkiej pracy jaka obecnie wykonujemy na treningach. Pracujemy nad siłą i to ma procentować na finiszu rozgrywek, w fazie play offów.

W pierwszym secie w miare wyrówna walka trwała krótko.Przy stanie 8:7 do zagrywki podeszła Anna Kulbida i jej precyzyjne zagrywki pozwoliły drużynie na odskoczenie na 12:7. Chwila przetsoju w grze sprawiła co prawda, że świdniczanki zmniejszyły rozmiary porażki do wyniku 18:14, ake w tym momencie praktycznie skończyła się walka. Mocne scięcia Agaty Mackiewicz robiły wrażenie  na obserwujących mecz siatkarzy...Ikara Legnica.

Drugi set zapowiadał się jeszcze bardziej piorunujaco, bo było juz 9:3 dla Olimpii, ale przy tym wyniku w akcji podsiuatkowej podkręcenia stawu skokowego doznała Aleksandra Deptuch. To zdarzenie wybiło z rytmu grania jaworzanki, ale nie do tego stopnia, aby rywalki realmnie pomyślały o wygraniu seta.

Trzeci set był jednoistronnym pokazem mocy jaworzanek a w miarę upływu czasu MKS pgraniczał się do roli statystek.

- Nasza lokata w tabeli jest troszkę myląca kibiców - dodała Anna Kulbida. - Na starcie grałyśmy z zespołami, które nie kryją aspiracji do awansu.Jak mówiłam my pracujemy nad siłą aby efekty było widac w rundzie rewanżowej.I także w play offach.Poprzedni sezon miałyśy taki, że wygrywałyśmy w rundzie zasadniczej, a na play offy brakło sił. Jestem przekonana, ż ekibicom w jaworze dostarczymy jeszcze mnóstwo radości. Nie chce oceniac swojej gry. Miałam dobre momenty, ale i kilka piłek mogłam lepiej zagrac. Rzeczywiście na siatce fajnie mi się grało zwłaszcza wychodziło mi zbijanie przechodzących piłke. Po prostu ma "czuja" do takich zagrań rywal;.ek
AEP Olimpia Jawor - MKS Świdnica - 3:0 (25-16; 25-17; 25-12)

Olimpia wystąpiła w składzie: Aleksandra Deptuch, Anna Popow,Paulina Sobolewska, Dorota Dydak, Katarzyna Teodoruk, Anna Kulbida, Patrycja Kurek, Agata Mackiewicz, Marta Cependa, Wiktoria Kazusek, Justyna Brożek.

Zespół prowadził trener: Lesław Chrzanowski

{gallery}galeria/sport/31.10.15_olimpia_jawor_mks_swidnica_fot_bozena_slepecka{/gallery}