Olimpia wraca do gry

JAWOR. Siatkarki Olimpii Jawor w trzeciej serii spotkań pauzowały. Jaworzanki na swoim parkiecie kibice ujrzą 24 października w meczu z aktualnym wiceliderem - AZS Opole. W w grupie 2 dzieje się sporo ciekawego... Kolejną wygraną 3:0 na swoim koncie zapisały siatkarki AZS-u Opole. Nowo powstały klub, w którego szeregach występuje wiele zawodniczek rewelacji poprzedniego sezonu – SMS-u LO2 Opole – tym razem rozprawiły się z Sokołem Katowice. W stolicy Śląska opolanki łatwo wygrały pierwszego seta, natomiast w kolejnych dwóch musiały mocno się postarać, by dopiąć swego.

Komplet zwycięstw mają na koncie także siatkarki PLKS-u Pszczyna. W wyjazdowym spotkaniu z Zorzą Wodzisław Śląski pszczynianki bardzo łatwo wygrały dwie pierwsze odsłony (po 25:14), a w trzeciej niewiele brakowało, by gospodynie przedłużyły mecz o kolejną partię. Ostatecznie PLKS zwyciężył 26:24 i zgarnął pełną pulę. Kolejnych oczek nie udało się zdobyć beniaminkowi z Tychów, który tym razem nie zdołał wygrać nawet seta z Częstochowianką Częstochowa.

Podobny los spotkał MKS Świdnica, który przed własną publicznością przegrał 0:3 z MKS-em Kalisz. Przyjezdne sprawiły swoim rywalkom istne lanie, bowiem w żadnym z setów świdniczanki nie zdobyły 15 punktów. Cenne oczka z Polonią Łaziska Górne zdobył radzionkowski Sokół. Wygrana 3:1 dała sokolankom komplet punktów i pozwoliła wdrapać się na trzecie miejsce w tabeli grupy 2.