Falstart Olimpii (FOTO)

JAWOR. Kiepsko rozpoczęły ligowy sezon siatkarki Olimpii Jawor przegrywając na swoim parkiecie z PLKS Pszczyna 1:3. Trener jaworzanek Leszek Chrzanowski nie robił tragedii z porażki tłumacząc iż zawodniczki dopiero co zakończyły okres ciężkich motorycznych przygotowań, które "mają w nogach". Planem minimum jaworzanek jest zakwalifikowanie się do fazy play off czyli miejsce w pierwszej czwórce w sezonie zasadniczym.

Pierwszy set - bez historii. Od stanu 8:11 rozpoczęło się demolowanie gospodyń pojedynku. Przyjemnością było obserwowanie w akcji trenera pszczynianek Mariusza Błaszczyka, który "żył" meczem a jego podpowiedzi gdzie bić w danym momencie zagrywki były w 90 procentach celnymi podpowiedziami. Rewelacyjnie w ataku rywalek grała Pala, na przyjęciu znakomicie grała Wardęga.

W drugim secie Olimpia zmieniła styl gry i większość ataków była po skutecznym odbiorze. Kibice ujrzeli Olimpię dość poważnie przebudowana kadrowo i pewnie potrzeba czasu by zgrać nowe zawodniczki.W drugim secie od remisu 5:5 jaworzanki powolutku zwiększały przewagę. Mocne ataki odrzuciły od siatki rosłe zawodniczki gości Leśniewską czy Osuchowską.Mimo prowadzenia trzema punktami, pod koniec seta jaworzanki  straciły punkty i zrobiło sie 20:20, ale na szczęście set został wygrany.

Trzeci set podopieczne Leszka Chrzanowskiego rozpoczęły obiecująco. Było 2:1, 3:2, ale od stanu 4:4 ton boiskowym wydarzeniom nadawały zawodniczki z Pszczyny, które zasłużenie wygrały.

Olimpia zagrała w składzie: Aleksandra Deptuch, Anna Popow,Justyna Brożek, Aleksandra Wojtania, Paulina Sobolewska, Dorota Dydak, Katarzyna Teodoruk, Anna Kulbida, Patrycja Kurek, Katarzyna Paszczyk, Agata Mackiewicz, Marta Cependa.

Wyniki 1 serii spotkań w 2 lidze:

Sokół 43 AZS AWF Katowice MKS Kalisz 3:1 (25:21, 25:16, 19:25, 25:23)

Olimpia Jawor PLKS Pszczyna              1:3 (12:25, 25:23, 16:25, 20:25)

MKS Świdnica Polonia Łaziska Górne      3:1 (25:20, 23:25, 25:20, 25:19)

Zorza Wodzisław Śląski TKS Tychy        2:3 (21:25, 27:25, 25:14, 19:25, 8:15)

Sokół Radzionków Częstochowianka Częstochowa  2 : 3 ( 19:25, 26:24, 25:14, 22: 25, 9 : 15)