Imponująca seria Jaworzanki (FOTO)

JAWOR. Od 11 listopada 2020 roku i efektownej wygranej 4:0 z Orkanem Szczedrzykowice trwa wspaniała seria piłkarzy z Jawora. Najpierw pod szyldem Kuźni a obecnie Jaworzanki 1946 Jawor biją w 4 lidze każdego kto im się pod nogę nawinie...W 23.kolejce podopieczni Dariusza SZELIGI pokonali Stal Chocianów 2:1(2:0) i chociaż na chwilę czują się bezpieczni w 4-ligowym rollercosterze...

Stal zagrała w Jaworze bez Marcela Wolana, ale w polu i pod bramką rywali chocianowianie radzili sobie dobrze mając nawet optyczną przewagę. Kilka razy mocno zagrozili bramce strzeżonej Kulika a raz nawet zdobyli gola, ale sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną. Bardzo dobrze defensywą gospodarzy kierował K.Chudzik, który wyrasta na rasowego stopera. Jego pojedynki z duetem Żmuda -Matkowski były ozdobą meczu...

Jaworzanie co prawda mieli problem z dłuższą wymianą piłki i konstruowaniem akcji środkiem boiska, ale więcej niż przyzwoicie wyglądało to na flankach. Szczególnie po prawej stronie na której atak Wiśniewskiego z Karbowiakiem  siały niepokój pod polem karnym Stali. Bartosz Karbowiak dwukrotnie strzelał w dogodnych sytuacjach ale raz piłka pofrunęła nad poprzeczką a za drugim razem obok słupka. W 41 minucie na indywidualna akcję zdecydował się Emilian BOREK, który okiwał trzech zawodników , wszedł z lewej strony w  pole karne i tam został sfaulowany przez bramkarza Rzeszuta. Sędzia podyktował karnego a do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł sam poszkodowany i...pewnie pokonał golkipera Stali.

Jeszcze nie opadła radość po golu a wynik pojedynku już się zmienił. Po akcji Wiśniewskiego w roli egzekutora wystąpił Suchecki.

Trener gości Mirosław WOLAN schodząc na przerwę nie robił dramatu z faktu przegrywania meczu i liczył iż w drugiej połowie dobra gra Stal zostanie przekuta w grę zdecydowanie bardziej skuteczną...Owa skuteczność ograniczyła się do kontaktowego gola Krzysztofa Komarka w 68 minucie meczu. Stal mimo porażki zostawiła po sobie jak najlepsze wrażenie a gospodarze są na fali coraz bardziej wznoszącej...Póki co jaworzanie w tabeli punktami zrównali się ze...Stalą!

Jaworzanka 1946 Jawor - Stal Chocianów 2:1(2:0)

E.Borek(k), Suchecki - Komarek

Jaworzanka 1946: Kamil Kulik - Bartłomiej Gwiździał (Łukasz Duda 70'), Kacper Chudzik, Bartłomiej Pastuła, Sylwester Dworakowski, Przemysław Wiśniewski (Marcin Bagiński 60'), Kamil Janoś, Emilian Borek, Bartosz Karbowiak, Seweryn Suchecki (Dawid Duda 70'), Michał Bieniusiewicz
Stal : Jakub Rzeszut - Adam Tomaszewski, Marek Sałata, Adam Gryga( 46 min. Radosław Czerep), Rafał Burda, Michał Matkowski) 59 min.Krzysztof Komarek), Tomisław Żmuda, Piotr Kasiński, Mirosław Kunz ( 62 Jakub Zdulski), Dawid Wolan ( 90 Arkadiusz Czerep), Mateusz OtockiFot. Bożena Ślepecka

{gallery}galeria/sport/01_05_21_Jaworzanka_Jawor_Stal_Chocianow_fot_BSlepecka{/gallery}