Ficner i Manikowski gwiazdami Półmaratonu (FOTO cz.2)

JAWOR. Anna FICNER w kategorii kobiet wygrała już po raz 8. Półmaraton Jaworski dobiegając do mety jako dwunasty biegacz w kategorii OPEN. Złotoryjanka uzyskała czas: 1 godz.28 minut 1 sekunda. BRAWO! Bieg główny wygrał Piotr MANIKOWSKI z odległego Złotowa, który zaatakował praktycznie na rogatkach Jawora i prowadził samotnie do mety uzyskując znakomity czas 1 godzina 17 minut. Triumfator wyprzedził Macieja Dawidziuka o dwie minuty. Na trzecie miejsce na podium wbiegł jaworzanin Jerzy JAGIELSKI. Wyprzedził po zaciekłym finiszu innego jaworzanina- Przemka Stempnika o 33 sekund. Obaj reprezentują barwy Salamandry Jawor chociaż sporo było zamieszanie gdyż operator zajmujący się pomiarem czasu zmienił na liście startowej klubową przynależność Jagielskiemu zapisując go do Jaworzan

Bieg ukończyło 132 zawodniczek i zawodników. Ostatni sklasyfikowany potrzebował do pokonania 21 km czasy 2,5 godziny. Burmistrz Jawora Emilian BERA dotarł do mety na 117 pozycji pokonując przewodniczącego Rady Miejskiej Daniela Iwańskiego i Macieja Pawlinowa dyrektora SP 2. Znakomicie pobiegł Michał Czarnecki, który wywalczył 46 miejsce w doskonałym czasie. jego teść- Andrzej RYDZ był na mecie 13!

Udana impreza na trudnej i malowniczej trasie. Świetna organizacja z licznymi punktami z wodą i znakomitym zabezpieczeniem trasy przez strażaków-ochotników i jaworską policję. Półmaraton Jaworski dumnie wkroczył w swoje ćwierćwiecze...