Medale zawodników SAT na Pucharze Polski

JAWOR/ZŁOTORYJA. W Nowej Rudzie - Słupiec rozegrany został Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do. W turnieju wystartowało 248 zawodników z 40 klubów. W tym gronie nie zabrakło zawodników Sportowej Akademii Taekwon-do z Jawora i Złotoryi, którzy wywalczyli 3 medale - dwa srebrne i brązowy. Turniej stanowił ostatni sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które odbędą się w hiszpańskiej miejscowości La Nucia (23-28.11.2021).

Swoją wysoką formę potwierdziła aktualna v-ce mistrzyni Polski - Amelia Wzorek, która ponownie nie zawiodła zdobywając srebrny medal w walkach juniorek -65 kg. Bardzo dobrze spisał się również złotoryjanin Jakub Serok, który również stanął na drugim stopniu podium w układach formalnych seniorów stopni II Dan. Serok w walkach do 78 kg, po dobrych pojedynkach ostatecznie uplasował się tuż za podium. Z dobrej strony pokazał się również Kacper Pawelec, który wywalczył brązowy medal w walkach juniorów do 62 kg.
W najbliższych dniach zostanie ogłoszony skład Reprezentacji Polski, która powalczy o medale na listopadowych Mistrzostwach Europy.
Podopieczni Gabrieli i Karola Forgiel, w samym październiku, wezmą udział jeszcze w dwóch turniejach. W najbliższy weekend ponad 30 młodzików i młodziczek rywalizować będzie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbędą się w Miękini.

Dodatkowo, za niespełna dwa tygodnie, w dniach 22-24.10 odbędzie się XV Międzynarodowy Turniej Mazovia Masters Cup w Ciechanowie. O medale na Mazowszu powalczy 14. zawodników