Pierwsza porażka Męcinki (FOTO)

MĘCINKA. W swoim 19.meczu o mistrzostwo A-klasy (gr.II) piłkarze KS Męcinka na własnym boisku ulegli Sparcie Parszowice 1:4 (1:3) i chociaż podopieczni Adama GABRYSIA mają dwa zaległe mecze to lider z Dziewina odskoczył im na 8 punktów co może okazać się dystansem nie odrobienia. Sparta wygrała w Męcince jak najbardziej zasłużenie rozstrzygając losy meczu już w pierwszej połowie...

Pierwszego gola dla gości dobył Daniel Gonat pewnie wykonują rzut karny.Karnego sprokurował golkiper Męcinki Vladyslav Kulish, który faulował zawodnika Sparty w sytuacji kiedy piłka w zasadzie opuszczała już pole karne i z sytuacji tej nie byłoby żadnego zagrożenia dla gospodarzy...

Męcinka starała się atakować ale czyniła to mało przekonywująco. Miernie to wyglądało na flankach, słabo środkiem boiska. Ale mimo to Męcinka za sprawą Rafała Majki doprowadziła do wyrównania. I to było wszystko na co w Wielką Sobotę stać było pretendenta do awansu. Na prowadzenie gości wyprowadził po kapitalnej kontrze Sebastian Wielgórka a aktu zniszczenia gospodarzy do przerwy dopełnił Roman Bilewicz...

Po tej wygranej Sparta do rywala zza miedzy czyli Czarnych Dziewin ma 10 punktów straty. Czyżby walką o awans do okręgówki miała być wewnętrzną sprawą drużyn z gminy Ścinawa?

KS Męcinka - Sparta Parszowice 1:4 (1:3)

MĘCINKA: Kulish - Fitrzyk, M.Gabryś, Majka, Malina - Mysłowski, Stanasiuk, Popardowski, Klasa - Szymonowicz,Zapaśnik oraz Gawroński, Błoński, Makowski, J.Popardowski,Skibiński,Sygut.

SPARTA:Żółna - Garbowski, Haschke, Jasiński,Pałys - Żółtkowski, Kras, Bilewicz, Wielgórka, Gonet, Tas oraz Baranowski, Mazurkiewicz, Ślęczek,Strzemski.

{gallery}galeria/sport/16-04-22-mecinka-parszowice-fot-zbigniew-jakubowski{/gallery}