Juniorzy Miedzi wywalczyli awans (FOTO)

JAWOR. Juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica awansowali do rozgrywek makroregionalnych. Gracze trenera Michała Grządkowskiego przypieczętowali ostateczny triumf zwycięstwem z Kuźnią w Jaworze. To już drugi rok z rzędu drużyna Akademii Miedzi znalazła się w gronie najlepszych zespołów w kraju, do którego dostęp mają tylko dwa najlepsze zespoły z poszczególnych województw. Grająca o przysłowiową pietruszkę Kuźnia walczyła bardzo dzielnie...

Wygrana w Jaworze była warunkiem awansu juniorów do rozgrywek makroregionalnych. Ewentualny remis sprawiał, że dalsze losy Miedzi uzależnione byłyby od wyniku meczu Śląska z Chrobrym Głogów.

Legniczanie podeszli do tego spotkania z pełnym zaangażowaniem i po dwóch bramkach Skotarczaka wygrali 2:0. Przez pierwszą połowę legniczanie atakowali bramkę gospodarzy, ale ustawiony przez Kuźnię „autobus” dobrze wywiązywał się ze swoich zadań. Warto tu odnotować uderzenie w poprzeczkę Prioettiego i ładny, mocny strzał z 11 metrów Łukasza Kubania, który instynktownie odbił golkiper miejscowych.

W drugiej połowie zobaczyliśmy „Skotarczak show”. Najpierw wprowadzony po przerwie napastnik Miedzi sam przeszedł czterech rywali i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza. Następnie w 70 minucie ten sam zawodnik nie pomylił się w polu karnym podwyższając na 2:0. Mimo pewnego wyniku w ekipie Miedzi panowała pełna organizacja i koncentracja.

Kuźnia Jawor – Miedź Legnica 0:2 (0:0)
Bramki: 47, 70 Skotarczak
Miedź Legnica: Malisz – Mazanka, Jurkowski, Stachowski (60 Pośpiech), Prioetti, Czuba, Mazur (41 Skotarczak), Machowski (55 Giełda), Kaźmierczak (68 Kubań B.), Turoboś (58 Zagórski), Kubań Ł (70 Turbański).

{gallery}galeria/sport/kuznia_jawor_miedz_legnica_juniorzy_fot_ewa_jakubowska{/gallery}