Bagiński królem polowania w Męcince (FOTO)

MĘCINKA. Piłkarze KS Męcinka po ubiegłotygodniowej przegranej w Zagrodnie, powrócili na zwycięskie tory w legnickiej Klasie A grupie III. Podopieczni trenera Adama Gabrysia, w sobotnie popołudnie, pokonali na swoim boisku Olimpię Olszanica aż 13:0. „Królem polowania” okazał się Marcin Bagiński, który zaaplikował przyjezdnym aż sześć goli i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców ligi.

Popularny „Bagin” napoczął Olimpię w 8 minucie, kiedy to przejął futbolówkę pod polem karnym i uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi. Na kolejne trafienia gospodarzy trzeba było poczekać kilkanaście minut. W tym czasie drużyna z Olszanicy mogła nieoczekiwanie wyrównać. Najpierw domagała się rzutu karnego, a później w sytuacji jeden na jeden przeleciała obok słupka.

KS prowadzenie na 2:0 podwyższył w 24 minucie. Marcin Bagiński zagrał wzdłuż bramki, a Dawid Zapaśnik niemalże z linii wpakował piłkę do siatki. W 39 minucie po dośrodkowaniu w pole karne Patryka Mysłowskiego, obrońca Olimpii pokonał własnego golkipera. W 40 minucie Rafał majka postanowił huknąć z dystansu i trafił w poprzeczkę. W 44 minucie wynik do przerwy ustalił Marcin Bagiński, który otrzymał podanie z głębi pola i w pojedynku jeden na jeden zmusił do kapitulacji bramkarza Olimpii.
Po zmianie stron festiwal strzelecki w wykonaniu KS trwał nadal. O ile w pierwszej odsłonie Olimpia potrafiła znaleźć się pod bramką miejscowych, wypracowała kilak stałych fragmentów gry, to w drugiej była już tylko tłem. W 49 minucie Rafał majka popisał się kapitalnym podaniem na wolne pole, do futbolówki dopadł Dawid Zapaśnik i drugi raz wpisał się na listę strzelców. W 53 minucie na placu gry w miejsce Patryka Mysłowskiego pojawił się Jakub Popardowski i kilkadziesiąt sekund później miał na swoim koncie asystę, a Dawid Zapaśnik skompletował hattricka.

W kolejnych fragmentach zawodów KS Męcinka konsekwentnie punktował Olimpię Olszanica. Na przemian bramki zdobywali Marcin Bagiński i Michał Szymonowicz. Jak wspominaliśmy na wstępie licznik „Bagina” w tym meczu stanął na sześciu golach, a Michał Szymonowicz, podobnie jak Dawid Zapaśnik, skompletował hattricka. Triumf teamu Adama Gabrysia zdecydowanie mógł być jeszcze bardziej okazały.

KS Męcinka, wobec zwycięstwa Wilków Różana nad LKS-em Chełmiec, nadal zajmuje pozycję wicelidera, zaś Olimpia nie zdołała się odbić od ligowego dna. W następnej kolejce drużyna z Olszanicy będzie podejmowała na swoim stadionie Park Targoszyn, a drugi KS uda się na spotkanie do Paszowic z Ratajem.

KS Męcinka – Olimpia Olszanica 13:0 (4:0)
Bramki: Marcin Bagiński 8’, 44’, 65’, 67’, 75’, 90’-k., Dawid Zapaśnik 24’, 49’, 54’, Samobójcza 39’, Michał Szymonowicz 57’, 67’, 90’