Męcinka wygrała 10. mecz w sezonie (FOTO)

PASZOWICE. Dziesiąte zwycięstwo w legnickiej Klasie A w sezonie 2023/2024 zanotowali piłkarze KS Męcinka. Tym razem podopieczni trenera Adama Gabrysia pewnie pokonali na wyjeździe Rataj Paszowice 5:0. Łupem bramkowym podzielili się Marcin Bagiński, Dawid Zapaśnik, Maciej Gabryś i Marek Popardowski. KS jest nadal wiceliderem, bowiem w sobotę pierwsze Wilki Różana ograły Wilkowiankę Wilków. Natomiast dla Rataja była to ósma porażka z rzędu.

Zawodnicy z Męcinki napoczęli gospodarzy w 7 minucie. Bezpośrednią próbę z rzutu wolnego Rafała Majki kapitalnie obronił Ireneusz Rzepka, ale kilka sekund później przy dobitce Dawida Zapaśnika był bezradny. Mogło się wydawać, że na kolejne trafienia nie będzie trzeba długo czekać, ale w szeregach przyjezdnych szwankowała nieco skuteczność. Bliscy podwyższenia prowadzenia byli chociażby Michał Szymonowicz czy Dawid Zapaśnik, którzy obijali słupki.

KS swoje celowniki podregulował tuż przed zmianą stron. Najpierw Marcin Bagiński zwiódł w swoim stylu przeciwników w polu karnym i uderzeniem z kilkunastu metrów zmusił do kapitulacji Ireneusza Rzepkę. Niespełna 120 sekund później było już 0:3. Marcin Bagiński wystawił piłkę Maciejowi Gabysiowi, który kapitalnym strzałem z dystansem umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie, tak jak i w pierwszej, warunki gry dyktował KS Męcinka. W 55 minucie po centrze zrzutu wolnego Rafała Majki futbolówkę głową do bramki skierował Marek Popardowski. Wygraną wiceliderów przypieczętował w 84 minucie Marcin Bagiński. W ostatnich dwudziestu minutach Rataj nieco częściej zaczął gościć pod bramką Łukasza Dudka, mógł pokusić się o gola honorowego, ale brakowało konkretów w poczynaniach.

Rataj Paszowice – KS Męcinka 0:5 (0:3)
Bramki: Dawid Zapaśnik 7’, Marcin Bagiński 43’, 84’, Maciej Gabryś 45’, Marek Popardowski 55’
Rataj: Ireneusz Rzepka – Marcin Bartoń (Daniel Purłan 75’), Patryk Cebula, Mateusz Dygas, Bartosz Figlarz (Paweł Domagała 70’), Mateusz Ogrodniczak, Kamil Litawa (Dawid Klepuszewski 73’), Ryszard Rojak (Wojciech Puzio 70’), Kamil Witka (Zbigniew Bieryło 46’), Tomasz Zając, Wojciech Zając
KS Męcinka : Łukasz Dudek – Marcin Bagiński, Kamil Fitrzyk, Maciej Gabryś, Jakub Kaja (Szymon Skibiński 46’), Rafał Majka, Grzegorz Osmulski, Jakub Popardowski (Patryk Mysłowski 46’), Marek Popardowski (Artur Fitrzyk 75’), Michał Szymonwoicz (Krzysztof Makowski 62’), Dawid Zapaśnik.