Podsumowanie 1.kolejki Jaworskiej Ligi Halowej

JAWOR. Za nami inauguracja Jaworskiej Ligi Halowej sezonu 2023/2024. Pierwszym liderem został Huragan Grzegorzów. Komplety punktów zaksięgowały również na swoje konto drużyny: Figa Myślinów, Galakticos, FC Przyrzecze i Chmielowianka.

Tegoroczne zmagania otworzyło starcie Huraganu (obrońcy tytułu) z beniaminkiem Ratajem Paszowice. Niespodzianki nie było, bowiem faworyci zwyciężyli 16:2, lecz zanim oni rozryglowali w szeregach obronnych paszowiczan i pokonali Bartosza Dziubę, minęło prawie osiem minut. Wówczas pierwszego gola w tej edycji strzelił Emilian Borek. Huragan popisał się kilkoma ciekawymi, widowiskowymi akcjami, pokazując swój futsalowy kunszt. Ambicji Ratajowi nie sposób odmówić, ale byli bez szans. Na otarcie łez zdobyli dwie bramki, z czego jedną w pierwszej połowie po kapitalnej, solowej akcji Dawida Klepuszewskiego.

Udany debiut na parkietach JLH ma za sobą Chmielowianka, która wypunktowała młodzież Bazaltu Piotrowice 12:2. W dużej mierze na losy zawodów wpłynęło pierwsze kilkanaście minut, kiedy to beniaminek JLH wykazywał się wysoką skutecznością, a do przerwy prowadził już 8:1. Po stronie zwycięzców na listę strzelców wpisali się Jakub Popardowski (3 gole), Gracjan Skoczylas (2 gole), Jan Zapaśnik (2 gole), Jakub Frątczak (2 gole), Krystian Broda (1 gol) i Jakub Bonielewicz (1 gol). Wynik wysoki, ale piotrowiczanie tanio skóry nie sprzedawali i walczyli do końca. Z pewnością piotrowicka młodzież jeszcze nie raz namiesza, podobnie jak w ubiegłej edycji, mimo niezbyt udanego startu. Jednak dla nich JLH jest przede wszystkim pożyteczną jednostką szkoleniową.

Również tuzin goli w pierwszej serii gier zaaplikował rywalom Figa Myślinów, która rozbiła Urząd Miasta Jawora bez straty bramki. Najskuteczniejszym graczem w szeregach Figi był Kamil Knop. Czterokrotnie znajdował on patent na Radosława Zysnarskiego i został pierwszym liderem klasyfikacji strzelców. Dodajmy, że stojący pomiędzy słupkami w szeregach Figi Myślinów Dominik Degórski (docelowo będzie grał w polu) jako pierwszy w tej edycji i jak na razie jedyny zdołał zachować czyste konto.

Kilkanaście minut po godzinie 18:00 na parkiet wybiegły drużyny Amarillos i Galakticos. To spotkanie było reklamowane jako hit kolejki i spełnił pokładane w nim nadzieje. O ile trzy pierwsze mecze nie dostarczyły nadmiaru emocji i zaciętości do ostatniej syreny, to właśnie potyczka zespołów hiszpańsko brzmiących nazwach zrekompensowała to. Ostatecznie górą byli Galakticos po golach Marcela Olanina, Dawid Pancerz i Michała Bieniusiewicza. Dla brązowych medalistów edycji 2022/2023 trafiali  Michał Szymonowicz i Przemysław Piec.

Premierową odsłonę tegorocznej JLH zwieńczyła konfrontacja debiutantów – FC Przyrzecze i D6 Dobków. Zawody zostały zdominowane przez FC Przyrzecze, po którego stronie była inicjatywa, ale gorzej było ze skutecznością. Przewaga to została udokumentowana , kiedy u ekipy z Dobkowa zaczęły się dawać we znaki ograniczenia kadrowe. Zawodnicy z Przyrzecza wygrali 7:3. Po stronie wygranych hattricka skompletował Jakub Rzepka, a po dwa trafienia dorzucili Patryk Ruszczak i Błażej Cichoński.

Jaworska Liga Halowa – sezon 2023/2024 - 1.kolejka (25.11.2023)

4 gole – Kamil Knop (Figa Myślinów)
3 gole – Jakub Popardowski (Chmielowianka), Emilian Borek, Przemysław Grosiak (obaj Huragan Grzegorzów), Jakub Rzepka (FC Przyrzecze)