2.kolejka Jaworskiej Ligi Halowej

JAWOR. Druga kolejka Jaworskiej Ligi Halowej edycji 2023/2024 przeszła do historii. Każdy z meczów poprzedziła minuta ciszy ku czci zmarłego jana Lorka – pracownika Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaworze oraz działacza sportowego. Komplety punktów zgarnęły drużyny 13.Dzielnicy, Amarillos, Chmielowianki, Huraganu Grzegorzów i FC Przyrzecze. Jak przebiegała rywalizacja w hali PCKZiU przy ulicy Wiejskiej 5 w Jaworze? Zapraszamy na przegląd wydarzeń.

Zmagania rozpoczął mecz 13.Dzielnicy z Ratajem Paszowice. Dla wicemistrzów JLH z ubiegłej zimy było to pierwsze spotkanie i na początku dali się zaskoczyć, bowiem po kilkudziesięciu sekundach gry to paszowiczanie otworzyli wynik zawodów. Jednak na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bo „Trzynasta” błyskawicznie wrzuciła wyższy bieg. Gola na 1:1 strzelił Marko Sorokin, który popisał się kapitalnym strzałem z ostrego kąta i to trafienie zdecydowanie było ozdobą tej potyczki. Niebawem później 13.Dzielncia objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca, pokazując przy tym kilka ciekawych akcji. Ostatecznie „Trzynasta” triumfowała 8:4, choć mogła wyżej, ale z drugiej strony Rataj ambitnie walczył do samego końca.

Drugie spotkanie tego dnia, czyli pojedynek Amarillos z Figą Myślinów awizowaliśmy jako hit tej serii gier. Do pewnego momentu ta teza się broniła. Pierwsze dziesięć minut wyrównane, z dogodnymi okazjami dla obydwu stron. Świetną szansę po stronie Figi miał Kamil Knop. W 9 minucie za sprawą Dawida Zapaśnika Amarillos strzelają gola na 1:0 i kto mógłby wtedy przypuszczać, że będzie to jedno z piętnastu trafień dla tej ekipy! Amarillos, podrażnieni ubiegłotygodniową porażką z Galakticos, bezlitośnie punktowali drużynę z Myślinowa, wygrywając w końcowym rozrachunku choćby bez straty jednej bramki.

Chmielowianka po efektownym debiucie w JLH w minioną sobotę, mierzyła się z Urzędem Miasta. W przedmeczowych przewidywaniach spodziewano się, że bez większych problemów wypunktuje drużynę miejskiej administracji, poprawiając przy tym bilans bramkowy. Chmielowianka przeważała, inicjatywa była po jej stronie, stwarzała sytuacje, lecz gorzej było ze skutecznością. Jednakże UM Jawor tanio skóry nie sprzedał, w końcowych minutach zmniejszając straty i ulegając tylko 3:5.

Huragan Grzegorzów zanotował drugie zwycięstwo z dwucyfrową liczbą strzelonych goli. Tym razem obrońcy tytułu znaleźli patent na Bazalt Piotrowice. Mimo porażki i znacznie silniejszego przeciwnika, postawa piotrowiczan mogła się podobać. Kilka razy uprzykrzyli życie Huraganowi, a jego bramkarz Marcel Kata nie mógł sobie pozwolić na choćby chwilę rozkojarzenia. Ostateczny wynik to 11:2 dla teamu z Grzegorzowa, który ponownie popisał się kilkoma efektownymi, fustalowymi akcjami.

Kto został do wieczora na Jaworskiej Lidze Halowej nie może tej decyzji żałować. Drugą kolejkę zwieńczyło kapitalne spotkanie między FC Przyrzecze, a Galakticos. Sam fakt, że beniaminek z Przyrzecza do przerwy prowadził zasłużenie 3:1 był dla niektórych zaskoczeniem, ale po zmianie stron pokazał, iż to nie jest przypadek i udowodnił swoją wyższość. Co prawda na początku drugich dwudziestu minut Galakticos doprowadzili do stanu 3:3, ale remis trwał tylko chwilę. Po świetnej grze Football Club Przyrzecze błyskawicznie wrócił na prowadzenie, powiększył przewagę i nie pozostawił złudzeń co do losów pełnej puli, zwyciężając w końcowym rozrachunku 11:5.

Jaworska Liga Halowa – edycja 2023/2024 - 2.kolejka (02.12.2023)
Rataj Paszowice – 13.Dzielnica 4:8
Amarillos – Figa Myślinów 15:0
Urząd Miasta – KS Chmielowianka 3:5
Bazalt Piotrowice – Huragan Grzegorzów 2:11
FC Przyrzecze – Galactikos 11:5
PAUZA: D6 Dobków