Podsumowanie 3 kolejki Jaworskiej Ligi Halowej

JAWOR. Huragan Grzegorzów po trzeciej kolejce Jaworskiej Ligi Halowej 2023/2024 nadal zajmuje pozycje lidera. Obrońcom tytułu udało się zachować prowadzenie, choć… pauzowali. Mogą ten fakt zawdzięczać drużynie Amarillos, która pokonała w meczu na szczycie FC Przyrzecze. Po tym weekendzie, wśród zespołów mających trzy mecze na koncie, nie ma już niepokonanych! To oznacza, że tabela jest bardzo spłaszczona i jest zapowiedzią arcyciekawej rywalizacji w następnych tygodniach.

Zmagania w hali PCKZiU przy ulicy Wiejskiej 5 w Jaworze rozpoczął pojedynek 13.Dzielnicy z Chmielowianką. Od pierwszego gwizdka sporo pracy mieli bramkarze obu ekip – Kamil Gawroński (13.Dzielnica) i Patryk Szlęk (Chmielowianka). „Trzynasta” zagrała zdecydowanie lepiej niż przed tygodniem z Ratajem Paszowice, a po kilkunastu minutach prowadziła już 4:0. Co prawda później Chmielowianka nieco skróciła ten dystans, ale wicemistrzowie z poprzedniego sezonu nie dali sobie wydrzeć prowadzenia z rąk. W ostatecznym rozrachunku 13.Dzielnica triumfuje 8:5. Spory wkład w tą wygraną miał Mariusz Niebudek, autor hattricka, a najładniejszym trafieniem to Kmaila Gawrońskiego, który spod własnej bramki przelobował swojego vis-a-vis.

W drugim sobotnim spotkaniu ciekawe widowisko stworzyły teamy Rataja Paszowice i Figi Myślinów. Paszowiczanie chcieli pokazać, że niezła postawa w starciach z Huraganem i 13.Dzielnicą nie była przypadkiem, a myślinowianie chcieli się zrehabilitować za wysoką porażkę z Amarillos. Zawody dostarczyły wielu emocji i zwrotów akcji. Rozpoczęło się od wyniku 2:0 dla Rataja, a na przerwę schodził prowadząc 3:2. Po zmianie stron drużyna z Paszowic odjechała przeciwnikom, wygrywając 8:5.

Cały czas bez punktów pozostaje Bazalt Piotrowice, który tym razem musiał uznać wyższość Galakticos. Piotrowiczanie przystąpili do tego pojedynku bez Vladislava Kulisha w bramce, ale za to z doświadczonym Tomaszem Serwecińskim, który był sporym wsparcie dla młodego składu z Piotrowic. Znacznie więcej powodów do narzekań w kwestii kadry mieli Galakticos. Musieli sobie radzić bez ławki rezerwowych. Pełne czterdzieści minut w ich szeregach na parkiecie spędzili Daniel Sowiak, Bartosz Krasiński, Bartłomiej Pastuła, Karol Malina i Mateusz Garbera.

W pierwszej połowie oba zespoły ze sobą „łeb w łeb”, co zostało udokumentowane rezultatem 4:4 do przerwy. Na początku drugich dwudziestu minut Galakticos za sprawą Bartłomieja Pastuły strzelają dwa gole i nie dają się dogonić piotrowiczanom do samego końca. Końcowy wynik brzmi 7:5 dla Galakticos. Dodajmy, że Bartek Pastuła zanotował sześć z siedmiu trafień dla swojej drużyny.

Drugie zwycięstwo Urzędu Miasta w historii starów w Jaworskiej Lidze Halowej stało się faktem. Miejski magistrat pokonał beniaminka D6 Dobków aż 5:0. Jednak kto wie jak potoczyłyby się losy, gdyby Urząd nie wzmocnił się posiłkami z klubów Klasy A – Jaworzanki 1946 Jawor i Parku Targoszyn. Do przerwy UM Jawor prowadził skromnie 1:0 po bramce Jakuba Śliwińskiego. Rezultat „na styku” zwiastował spore emocje w drugiej odsłonie, ale w niej jaworzanie przypieczętowali komplet punktów, zdobywając aż cztery bramki.

Trzecią kolejkę JLH zwieńczył hit pomiędzy Amarillos, a FC Przyrzecze. W meczu było bardzo dużo kontaktowej gry, przerywanej faulami z jednej jak i drugiej strony. O pełnej puli dla Amarillos zadecydowało doświadczenie, rutyna i warunki fizyczne. FC Przyrzecze przez większość spotkania było zmuszone gonić wynik. Udało mu się nawet doprowadzić do stanu 3:3, ale wtedy Amarillos zaczęło przechylać szalę na swoją stronę i zwyciężyło 6:4.

Jaworska Liga Halowa – edycja 2023/2024 – 3.kolejka (09.12.2023)
KS Chmielowianka – 13.Dzielnica 5:8 (2:4)
Figa Myślinów – Rataj Paszowice 5:8 (2:3)
Galactikos – Bazalt Piotrowice 7:5 (4:4)
D6 Dobków – Urząd Miasta 0:5 (0:5)
FC Przyrzecze – Amarillos 4:6
PAUZA: Huragan Grzegorzów