4.kolejka Jaworskiej Ligi Halowej z rumieńcami

JAWOR. To była prawdopodobnie najciekawsza kolejka Jaworskiej Ligi Halowej w edycji 2023/2024 spośród dotychczas rozegranych. Nie brakowało niespodziewanych zwrotów akcji i emocji. Chmielowianka napędziła sporo strachu Huraganowi Grzegorzów, a pierwsze punkty zdobył Bazalt Piotrowice. Zapraszamy na przegląd sobotnich wydarzeń z hali PCKZiU przy ulicy Wiejskiej w Jaworze.

Kolejny udany występ zanotował Urząd Miasta, choć finalnie nie zaksięgował na swoje konto ponownie punktów. Miejski magistrat mierzył się z FC Przyrzecze i dość niespodziewanie po kilkunastu minutach prowadził ze zdecydowanymi faworytami. Jednak po zmianie stron Football Club z Przyrzecza udowodnił swoją wyższość, triumfując w końcowym rozrachunku 6:3.

W starciu ekip, które przed czwartą kolejką były bez punktów, Bazalt Piotrowice lepszy od D6 Dobków. Jednak lepiej w to spotkanie weszli dobkowianie, którzy przez pierwsze minuty byli na prowadzeniu. Później piotrowicka młodzież przy wsparciu Tomasza Serwecińskiego przejęła inicjatywę i wypunktowała rywala. Bazalt wygrał 10:4 i opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Galakticos na spotkanie z Ratajem Paszowice wstawiło się prawie w optymalnym składzie. Przeciwko paszowiczanom zagrali efektownie i przede wszystkim efektywnie, czego dowodem jest trzynaście zdobytych bramek. Rataj odpowiedział czterema trafieniami.

13.Dzielnica rozkręca się z zawodów na zawody i gra coraz lepiej. Kolejnym skalpem „Trzynastej” jest Figa Myślinów. Zaczęło się od gola Marcina Bagińskiego już po niespełna 180 sekundach gry, a niebawem później padły dwa kolejne dla 13.Dzielnicy. Figa, która mocno zmobilizowało się na ten pojedynek kadrowo, nie zamierzała składać broni. Sygnał do odrabiania strat dał Dawid Perełka, a chwilę później padła bramka kontaktowa i zrobiło się tylko 2:3 dla wicemistrzów z ubiegłej edycji. Mimo, że Figa zarówno w pierwszej jak i drugiej odsłonie miała swoje szanse to nie potrafiła już znaleźć patentu na dobrze dysponowanego Kamila Gawrońskiego. Natomiast 13.Dzielnica wykorzystała część swoich sytuacji podbramkowych w kolejnych fragmentach i zwyciężyła 7:2.

Czwartą serię gier zakończyło spotkanie Chmielowianki z Huraganem Grzegorzów. Pisaliśmy, że kluczem do wygranej dla Chmielowianki może być skuteczna gra w defensywie i rzeczywiście ten scenariusz był przez pewien czas realizowany. Do 18 minuty Huragan przegrywał aż 0:4, a mógł nawet wyżej! Jednak w obronie Chmielowianka dopuszczała się zbyt dużej liczby przewinień. Efektem tego był rzut karny dla Huraganu, wykorzystany przez Marcela Szałacha. Jeszcze przed zmianą stron dystans obrońców tytułu do rywali został ponownie zmniejszony przez Seweryna Sucheckiego i to trafienie nieco podcięło Chmielowiance skrzydła, co było widać na początku drugich dwudziestu minut. Huragan nie potrzebował dużo czasu, aby odrobić straty z nawiązką i ostatecznie wygrał 9:4. Warto podkreślić, że Chmielowianka przystanie 4:4 czy 5:4 miała świetnie okazje, ale kapitalnie pomiędzy słupkami spisywał się Marcel Kata.