7.kolejka JLH pod znakiem szlagieru. Leciały iskry...

JAWOR. Siódma kolejka Jaworska Liga Halowa edycji 2023/2024 przeszła do historii. Stała ona pod znakiem hitu w postaci starcia wicelidera (13.Dzielnica) z liderem (FC Przyrzecze). Jeśli byłaby możliwość złożenia reklamacji i zwrotu pieniędzy za obejrzenie tego meczu, to z pewnością nikt z widowni nawet nie odważyłby się tego zrobić, bowiem obie ekipy wykreowały kapitalne widowisko. Działo się także w innych spotkaniach – zapraszamy do przeglądu wydarzeń.

Zmagania rozpoczęły się od potyczki Galakticos z Chmielowianką. W bramce drużyny spod znaku chmielu, pod nieobecność Patryka Szlęka, stanął jego Tato Marek Szlęk, na co dzień golkiper Legsadu Kościelec. Zarówno jedni i drudzy przystąpili do tych zawodów z wolą poprawy nastrojów po ostatnich niepowodzeniach.

Jeszcze kilka minut przed końcową syreną Galakticos prowadzili 5:1, aby w krótkim odstępie czasu pozwolić rywalom „złapać kontakt”. Chmielowianka doprowadziła do stanu 5:4 po golu Gracjana Skoczylasa. „Galaktyczni” w końcówce poczuli mocno na swoich plecach oddech przeciwników, lecz dowieźli skromne prowadzenie do końca i zachowali szanse na „pudło”, a Chmielowianka ma już je tylko iluzoryczne.

W drugim meczu D6 Dobków zagrało z Huraganem Grzegorzów. Przez pierwsze sześć minut utrzymywał się bezbramkowy remis, lecz wówczas sprawy w swoje nogi wziął Emilian Borek i uderzeniem po ziemi, w kierunku dalszego słupka, dał prowadzenie swojemu teamowi. Następnie obrońcy tytułu konsekwentnie punktowali dobkowian i skończyło się wynikiem 11:3, co zaowocowało awansem na drugą pozycję, po późniejszych wydarzeniach. D6 nadal bez punktów JLH, ale należy się szacunek, iż mimo kolejnych porażek, wykazują się sportową postawą i nie odpuszczają, jak to bywało w przeszłości jaworskiego futsalu, w przypadku niektórych zespołów.

Creme de la crème to określenie pochodzenia francuskiego, oznaczającego dosłownie „śmietanka”, natomiast w przenośnym tłumaczeniu jest to „coś najlepszego” – i takim właśnie mianem można określić batalię 13.Dzielnicy z FC Przyrzecze. „Trzynasta” zaczęła od prowadzenia po golu Marka Sorokina. Chwilę później Football Club mógł wyrównać, ale skuteczną interwencją w defensywie popisał się autor pierwszego trafienia.

Kilka minut później było już 2:0. Przemysław Wiśniewski sprytnym zwodem ograł rywala, miał przed sobą tylko Kacpra Dominiczaka i zmusił go do kapitulacji. W odpowiedzi Patryk Ruszczak trafia zza pola karnego w poprzeczkę. Do końca pierwszej połowy wynik nie ulega już zmianie i 13.Dzielnica zasłużenie prowadziła 2:0. Dodajmy, że jednym z dowodów tego jak zacięte było to spotkanie było dziesięć fauli w pierwszych dwudziestu minutach gry, lecz rzutów karnych nie było, bowiem obie strony solidarnie, po pięć razy, dopuszczały się złamania przepisów.

Krótko po wznowieniu gry FC Przyrzecze doprowadza do remisu 2:2, co dodało mu wiatru w żagle. Wiodącą postacią w teamie z Przyrzecza był Patryk Ruszczak, który czarował swoją fenomenalną grą i był motorem napędowym. Zgłosił tym samym mocny akcent do miana MVP Jaworskiej Ligi Halowej.

Wróćmy jednak do spotkania, bo 13.Dzielnica nie podłamała się i nie zamierzała przyglądać się biernie boiskowym popisom Patryka Ruszczaka. „Trzynasta” dwukrotnie ponownie obejmowała prowadzenie – po golu na 3:2 Marcina Bartonia i na 4:3 Marcina Bagińskiego, lecz za każdym razem zespół z Przyrzecza szybko odpowiadał w postaci wyrównania.

Ostatnie minuty to wyczekiwanie na błąd rywali. W końcowych fragmentach w sytuacjach podbramkowych „Trzynastej” brakowało wykończenia, zaś strzały oddawane przez FC Przyrzecze były mniej lub bardziej niecelne. Na półtorej minuty przed syreną swój celownik, pod linią boczną, kapitalnie ustawił Błażej Cichoński i huknął na bramkę, popisując się przepięknym golem, ale przede wszystkim jakże ważnym, na wagę triumfu.

FC Przyrzecze po świetnym widowisku ogrywa 13.Dzielnicę 5:4 i umacnia się na pierwszym miejscu. Podkreślmy w tym meczu także kapitalne interwencje bramkarzy Kamila Gawrońskiego i Kacpra Dominiczaka. Dla 13.Dzielnicy była to pierwsza porażka w tej edycji i w historii całych występów w JLH, a brak punktów przypłaciła spadkiem poza podium.

W przedostatniej konfrontacji boiskowa temperatura po hicie poszybowała w dół. Amarillos grało z Ratajem Paszowice. Zawody toczyły się pod dyktando „Żółtych”, a ich zwycięstwo nie było ani przez moment zagrożone. Paszowiczanie jak zwykle ambitnie walczyli, ale póki co czołówka jest poza ich zasięgiem. Końcowy wynik 9:3.

Z kolejki na kolejkę coraz lepiej spisuje się Bazalt Piotrowice. Tym razem podopieczni trenerów Zbigniewa Wójcika i Patryka Borka zaksięgowali komplet punktów, znajdując receptę na Urząd Miasta. Warto dodać, że na ten mecz desygnowali do gry kadrę złożoną z samych niepełnoletnich graczy. Piotrowiczanie w pewnym momencie prowadzili już nawet 6:1, ale w ostatnich minutach roztrwonili nieco swoją przewagę i skończyło się wszystko rezultatem 8:6. Jednak w żadnym stopniu nie umniejsza to świetnych zawodów Bazaltu, na tle starszych przeciwników, których wyprzedzili po tym spotkaniu w tabeli.