Czas na Olimpię i pewne 3 punkty

JAWOR. W II lidze kobiet pozostały już tylko dwa niepokonane zespoły. W grupie 1 jak burza idą siatkarki Orła Elbląg, które przewodzą tabeli z kompletem punktów, w grupie 2 ( grupie Olimpii Jawor)komplet wygranych mają zawodniczki AZS-u Opole.  Olimpia  łapie rytm i rozpoczyna pościg za miejscem w czołowej czwórce. Dzisiaj o godzinie 18 w hali przy pl.Bankowym rywalem będzie  TKS Tychy. Powinno być ciekawie, bo tyszanki to swoista mieszanka doświadczonych zawodniczek i... małolatek mających po 15 lat. Ekipa Leszka Chrzanowskiego jest faworytem tego pojedynku.

W grupie 2 na czele tabeli nadal niepokonany AZS Opole. Podopieczne trenera Grzegorza Silczuka w poprzedniej kolejce zostały zaskoczone w Wodzisławiu Śląskim, gdzie przegrały pierwszego seta z niżej notowaną Zorzą. Potem jednak spotkanie ułożyło się po ich myśli, chociaż zwycięstwo 3:1 nie przyszło łatwo. O jeden punkt mniej (ale rozegrany mecz więcej) ma zespół PLKS-u Pszczyna, który w miniony weekend pokonał 3:1 MKS Kalisz. Zespół z Kalisza zachował trzecią pozycję w tabeli, ale jego strata do prowadzącej dwójki znacznie wzrosła. Coraz więcej powodów do zadowolenia mają siatkarki i ich kibice w Radzionkowie. Sokół wygrał piąte spotkanie w tym sezonie, tym razem bez straty seta pokonując MKS Świdnica. Również trzysetowe zwycięstwo w Częstochowie odniósł zespół Olimpii Jawor. Sporo w piątek musiały się namęczyć zawodniczki Sokoła Katowice, które dwukrotnie wyrównywały stan meczu z TKS-em Tychy, ostatecznie pokonując gospodynie w tie-breaku. Katowiczanki zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli, TKS jest ósmy.