grafiki na wydarzenie LSSE 06 202411

Spacerek Olimpii w Łaziskach i czekanie na HIT

JAWOR. Rozpoczęła się runda rewanżowa w 2 lidze siatkarek. Olimpijki z Jawora w fantastycznym stylu rozpoczęły walkę szczyt tabeli...Niewiele ponad godzinę trwał mecz siatkarek Polonii z Olimpią Jawor. W negatywnym tego słowa znaczeniu. Łaziszczanki nie zdołały na dłuższym dystansie podjąć walki z trzecim zespołem w tabeli i gładko przegrały to spotkanie w trzech setach: 18:25, 14:25 i 20:25. MVP meczu wybrano Anne Kulbidę z Olimpii.

Pierwszą partię od „asa” zaczęła Dorota Rusek, potem Polonia prowadziła jeszcze 2:1 i sprawy w swoje ręce przejęła Olimpia. Uzyskała czteropunktową przewagę, którą gospodynie niwelowały do dwóch „oczek”, ale rywalki ponownie odskakiwały. W tym okresie gry godnymi odnotowania zagraniami gospodyń były ataki Bruderek i Hankus. W środkowej fazie seta podopieczne gospodynie zdołały się zmobilizować i doprowadziły do remisów 14:14, 15:15 i 17:17. Wtedy na zagrywkę w zespole z Jawora poszła Agata Mackiewicz, szybko zdobyła dwa punkty, a reszty dzieła dokończyły koleżanki. Pięć punktów z rzędu zrobiło swoje i Olimpia wygrała tę partię do 18.

Druga partia rozpoczęła się od nie najlepszego przyjęcia zagrywki przez miejscowe i wyniku 0:4. Dopiero wtedy soczyście zaatakowała Toborek, zdobywając pierwszy punkt dla Polonii. Niewiele to pomogło, bo po kilku minutach ekipa z Jawora prowadziła różnicą dziesięciu punktów (13:3, 15:5, 16:6). Kilka błędów przeciwnika pozwoliło gospodyniom zniwelować przewagę do siedmiu punktów, ale to było wszystko, co mogły w tym secie zrobić. Końcówka ponownie należała do przyjezdnych, które wzmocniły tempo i wygrały tę partię 25:14.

Najsłabszy był set trzeci. Po prowadzeniu gospodyń 2:1, warunki gry zaczęły dyktować przyjezdne, które najpierw uzyskały kilka punktów przewagi, a potem skrzętnie jej pilnowały. Niestety, oba zespoły zaczęły popełniać błędy, które obniżyły poziom tej partii. A że więcej zrobiły ich miejscowe, to i one przegrały tę odsłonę 20:25. Dobre przyjęcia piłki i obrony przez Karolinę Berezę oraz pojedyncze akcje jej koleżanki, to było zbyt mało, żeby zrównoważyć poniesione straty. Brakowało soczystej pierwszej akcji i skutecznego kontrataku.

Do sporej sensacji doszło w Świdnicy gdzie MKS uległ Częstochowiance 2:3. Lider pauzował i szykuje formę na przyjazd do Jawora. 3 grudnia HIT SEZONU: Olimpia Jawor - ECO AZS UNI Opole !!!

Polonia – Olimpia Jawor 0:3 (18:25, 14:25, 20:25)

TABELA

1      ECO AZS Uni Opole             8     21     23:8     742:608
2     MKS Świdnica                     9     20     24:16     890:814
3     KS Olimpia Jawor                 9     19     22:11     750:644
4     KABODOS MKS Sokół Radzionków     9     18     23:14     807:733
5     KS AJD Częstochowianka Częstochowa     9     18     22:14     800:761
6     ŁMLKS Łaskovia Łask                              9     12     19:21     854:864
7     KS Polonia Łaziska Górne                         9     6     8:23     625:750
8     MKS Zorza Wodzisław Śląski                     9     5     12:25     731:856
9     Sokół 43 AZS AWF Katowice                    9     1     6:27     624:793