Taki Huragan Męcince nie straszny (FOTO)

MĘCINKA. Piłkarze KS Męcinka uczynili kolejny krok ku klasie okręgowej pokonując Huragan Proboszczów 4:0 (1:0). Pytanie tylko czy piłkarzy i klub z Męcinki stać będzie na granie w klasie okręgowej skoro tegoroczna dotacja dla klubu z Urzędu Gminy to zaledwie 25 tysięcy złotych? Wójt Męcinki Mirosław Brzozowski był na meczu, ale "wywołany do tablicy" przez trenera Gabrysia i widząc dziennikarzy ulotnił się w tempie... pendolino!

Trener Męcinki Adam GABRYŚ: - Wynik meczu tylko zadowalający, ponieważ sytuacji było znacznie więcej niż strzelonych bramek. Ale trzeba się cieszyć z tego co ugraliśmy. W tym meczu mieliśmy sporo zmian i one też miały wpływ na grę i końcowy rezultat, bo każda zmiana coś wnosi albo na gorsze albo poprawia grę. Poza tym przy stanie 4:0 już w końcówce widać było wśród moich zawodników rozprężenie, ale to jest normalne. Proboszczów pokazał się z jak najlepszej strony, mimo iż przegrywali walczyli do końca, za to im chwała bo przynajmniej mecz dobrze się oglądało. To specyficzna drużyna, i mają specyficzne boisko – u nich się nam ciężko gra. Tam to boisko jednak swoje robi. Na swoim dla nas jest nam dużo łatwiej z nimi rozgrywać mecze. A to waleczna drużyna nie odpuszczali nam ani na moment i na bramce ich dziś wspomagał doświadczony trener. Na każdy mecz zawsze wychodzimy na boisko z jednym celem – żeby zwyciężyć i cieszyć się przy tym z grania. Brakuje nam jeszcze takiego technicznego grania, a nie kopania do przodu co się nam zdarza. Staramy się to wszystko grać od tyłu, nie wykopywać byle jak i byle gdzie. I nawet w którymś momencie dzisiaj już to fajnie wyglądało. Z tego grania wyszły te bramki, one nie były przypadkowe, tylko ładne akcje po dogrywce. Następny mecz gramy w Targoszynie i jedziemy tam po 3 punkty, nie ma co ukrywać.

Trener Huraganu Rafał GOLBA : Zasłużone zwycięstwo gospodarzy. Bardzo dobry mecz zagrali, z duża wolą walki , dobrze operowali piłką, trochę szybciej od nas. Do przerwy gra z naszej strony jeszcze dobrze wyglądała, staraliśmy im dotrzymywać kroku. Ale już po przerwie w drugiej minucie straciliśmy bramkę i wtedy wszystko się posypało. W pierwszej połowie dobrze graliśmy taktycznie -założenie było takie, żeby się nie odkrywać. Przeciwnik mocno napierał, staraliśmy się trzymać w środku pola i wybijać Męcinkę bardziej na boki. I to w pierwszej połowie dobrze funkcjonowało, ale po drugiej bramce rozsypało się i widać już było,że zespół pogodził się z porażką. Na pewno też miało wpływ, ze nasz lewy obrońcą szybko zszedł z boiska i trzeba było przestawić skład. Dodatkowo zabrakło w naszym składzie kluczowego zawodnika. Niestety nasz etatowy bramkarz opuścił nasz zespół, ponieważ wyjechał do pracy do Niemiec. I dziś ja musiałem stanąć na bramce, wyjątkowo, ponieważ mam kłopoty z kolanem i dla mnie to już duże ryzyko bronić. Mamy jeszcze w drużynie młodego bramkarza Patryka Sobeckiego, ale nie mógł dziś z powodu choroby z nami zagrać. Jest on w wieku juniorskim, ale obecnie mamy żadnego wyboru i trzeba dać mu szansę, niech się ogrywa.

I wspomniany na wstępie wątek wsparcia gminy dla klubu z Męcinki. - Od wójta otrzymaliśmy dofinansowanie 25.000 zł. Niestety to jest kropla w morzu - dodał Adam Gabryś, szkoleniowiec drużyny. - Mamy grupę młodzieżową i grupę seniorów. Na takich środkach nie pojedzie się daleko. Wiele środków finansowych dokładamy gdzieś z boku, łatamy i staramy się jakoś prosperować. Wójt też nam dużo pomaga, chwała za to mu, bo z niektórych obietnic się wywiązał. Nie mniej jednak pieniądze, które otrzymaliśmy są zbyt małe dla klubu, który oczekiwał większych i który ma i wyniki i ambicje. Prawdą jest,że w naszej gminie jest kilka innych klubów i każdy coś potrzebuje. Na razie trzeba się cieszyć z tego, że w ogóle coś mamy.

KS Męcinka - Huragan Proboszcz 4:0 (1:0)

Bramki : Rajczykiewicz Patryk 27`, Zapaśnik Dawid 46`, Gabryś Maciej 64`, Popardowski Marek 76`

Męcinka: Abramowicz Łukasz, Fitrzyk Kamil ( 78` Słota Mariusz), Gabryś Maciej,Gołembiewski Michał, Makowski Krzysztof (70` Krzywicki Paweł ), Osmulski Grzegorz ( 68` Knop Kamil), Piórkowski Tomasz, Popardowski Marek, Rajczykiewicz Patryk, Sygut Miłosz ( 46` Zapaśnik Dawid), Zieliński Piotr

Huragan: Golba Rafał, Jucha Adam ( 30` Rabski Szymon), Hanusiewicz Michał, Sowa Arkadiusz ( 75` Kwapiszewski Paweł), Witkowski Arkadiusz, Rabski Paweł,Przydryga Adam, Olechno Dariusz, Nowaczewski Mateusz, Nowaczewski Damian, Maciejski Dawid.

{gallery}galeria/sport/01_04_17_Ks_mecinka_huragan_proboszczow_fot_EJakubowska{/gallery}