Zwycięska inauguracja Siódemki

Szczypiorniści Siódemki Miedź Legnica pokonali na inaugurację I ligi Moto-Jelcz Oława 26:19 (13:6). Drużyna Piotra Będzikowskiego nie miała większych problemów z ograniem rywali.

Na początku obie drużyny miały problem z rzuceniem bramki. Pierwsi do siatki trafili goście w 6. minucie. Po chwili rzucił Mateusz Płaczek z Siódemki Miedź i już na dobre rozpoczęło się trafianie. Ekipa z Oławy często jednak nie miała sposobu na defensywę Miedzi i bramkarza Łukasza Mazura. W efekcie tylko zespół Piotra Będzikowskiego trafiał regularnie i do przerwy prowadził 13:6.

Oławianie w szeregach, których grają bardzo dobrze znani ligowcy, jak Jarosław Paluch, Grzegorz Garbacz czy Kamil Herudziński nie wytrzymywali tempa narzuconego przez bardzo młodą legnicką drużynę.

W zasadzie do 50 minuty legniczanie zdominowali mecz. Prowadzili w pewnym momencie już 22 do 10.

W ostatnich 10 minutach spotkania szkoleniowiec gospodarzy mógł więc pozwolić sobie na zmiany w składzie i do boju rzucił nieopierzonych jeszcze z ligową piłką nowicjuszy. M.in. w bramce debiutował dziś Adrian Stachurski. Swoje minuty dostali też Szymon Kehle czy nabierający coraz większego doświadczenia młodzi Kacper Majewski, Kamil Mosiołek i Konrad Cegłowski. Ci ostatni gracze dostali dziś dość długą szansę pokazania się na parkiecie.

Ostatnie 10 minut to była więc przewaga oławian, ale nie było już wtedy szans na odrobienie przez nich strat. Mimo że w ostatniej części gry gospodarze przegrali 4 do 9, to ostatecznie triumfowali 26:19. Można śmiało powiedzieć, że inauguracja jest udana. Legniczanie spisali się dobrze, a oławski zespół "z nazwiskami" nie przeciwstawił się w Legnicy.

Siódemka Miedź: Mazur, Stachurski - Majewski 3, Kehle, Skiba 2, Antosik 5, Płaczek 4, Cegłowski, Czuwara 2, Piwko 3, Nastaj 3, Wita 1, Mosiołek 2, Będzikowski 1. Kary: 6 min. Moto-Jelcz: Młoczyński, Schodowski, Pawlak - Herudziński 3, Rutkowski, Paluch, Garbacz 2, Ciepielik 6, Górniak, Kijek 2, Pokora, Klinger 2, Sawicki 3, Makowiejew 1. Kary: 4 min.