Poślizg na parkiecie szczypiornistów i siatkarzy

LEGNICA. Nie była to udana sobota dla gier zespołowych w Legnicy. Swoje mecze przegrali i piłkarze ręczni Siódemki Miedzi,jak i siatkarze Ikara. Oba zespoły przegrały na wyjazdach, ale to niewielkie pocieszenie. O ile piłkarze ręczni mają jeszcze w zasięgu wzroku miejsce premiowane awansem do Superligi, to w przypadku siatkarzy Ikara szanse na wygranie 3 ligi siatkówki matematycznie jest bliskie zeru...

Ewentualna wygrana Siódemki Miedzi na parkiecie drużyny mającej organizacyjne i finansowe aspiracje do awansu stworzyłaby arcyciekawa sytuacje w 1 lidze. Niestety podopieczni Piotra Będzikowskiego niespodzianki nie sprawili. W pierwszej połowie legniczanie prowadzili dwoma bramkami i dopiero przed przerwa dali sobie odskoczyć rywalom.

W końcówce meczu na trzy minuty przed końcem legniczanie doszli rywali na jedną bramkę( 21:22), ale doświadczenie graczy z Moto Jelcza(Garbacz, Paluch czy Górniak) sprawiło, że to gospodarze cieszyli się z wygranej.

LKPR Moto-Jelcz Oława - Siódemka Miedź Legnica 25:21 (14:11)

LKPR Moto-Jelcz: Schodowski, Pawlak - Garbacz 6, Cepielik 5, Pokora 5, Kijek 3, Rutkowski 2, Górniak 2, Paluch 1, Herudziński 1 oraz Markiewicz, Klinger.
Kary: 4 min.

Siódemka Miedź: Mazur, Stachurski - Cegłowski 7, Szuszkiewicz 6, Mosiołek 4, Antosik 2, Czuwara 1, Piwko 1 oraz Płaczek, Wita, Majewski, Skiba, Będzikowski.
Kary: 10 min.

KSSPR Końskie - Ostrovia Ostrów Wlkp. 29:32 (12:16)
MTS Chrzanów - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 23:20 (11:9)
SRS Czuwaj Przemyśl - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:26 (17:12)
Viret CMC Zawiercie - Nielba Wągrowiec / 09.02.2016, godz. 18:00
Olimpia MEDEX Piekary Śląskie - SPR Tarnów / 10.02.2016, godz. 19:00
MOSiR Bochnia - UKS Olimp Grodków / 10.02.2016, godz. 19:30
TABELA

I liga mężczyzn grupa B

1.   Piotrkowianin Piotrków Trybunalski     14     11     1     2     481:373     23 pkt
2     Ostrovia Ostrów Wlkp.                   14     11     0     3     417:386     22
3     LKPR Moto-Jelcz Oława                  14     9     3     2     411:367     21
4     Olimpia Piekary Śląskie                   13     10     1     2     426:344     21
5     Siódemka Miedź Legnica                 14     9     0     5     402:369     18
6     SRS Czuwaj Przemyśl                     14     6     2     6     413:433     14
7     SPR Tarnów                                  13     6     0     7     363:382     12
8     MTS Chrzanów                              14     5     2     7     351:380     12
9     UKS Olimp Grodków                        13     5     1     7     335:372     11
10     KSSPR Końskie                            14     5     0     9     409:418     10
11     KSZO Odlewnia Ostrowiec Św.       14     4     2     8     411:426     10
12     Nielba Wągrowiec                        13     4     1     8     387:406     9
13     Viret CMC Zawiercie                     13     3     1     9     340:387     7
14     MOSiR Bochnia                            13     0     0     13     322:425     0

W najbliższą sobotę Siódemka Miedź podejmować będzie Olimpię Piekary Śląskie i będzie to chyba ostatnia okazja na podtrzymanie kontaktu z czołówki ligi.

Z kolei siatkarze Ikara Legnica znakomicie bo od wygranej w Ząbkowicach rozpoczęli rundę finałowa 3 ligi, ale od jakiegoś czasu trafili już nie w dołek, ale w przepaść ze sportowym szczęściem i formą. W sobotę podopieczni Bogusława Pielucha ponieśli 3 z rzędu porażkę przegrywając w Miliczu z tamtejsza Ziemia Milicka 3:1( -17,12, 16, 18). Zwłaszcza gra w drugim secie nie wystawia legniczanom najlepszego świadectwa. Jednym słowem Ikar sezon ma z głowy, a przed trenerem Pieluchem konieczność znalezienia odpowiedzi na kilka trudnych pytań związanych z prowadzeniem zespołu...Także pod kątem przyszłego sezonu.