Miedź przegrała w Gdyni

Piłkarze Miedzi Legnica przegrali na wyjeździe z Arką Gdynia 0:2 (0:1). To był najsłabszy mecz legniczan pod wodzą trenera Ryszarda Tarasiewicza. Niestety przez porażkę Miedź osunęła się w tabeli na 16. miejsce.

Spotkanie w Gdyni wyraźnie nie wyszło legniczanom. W pierwszej połowie gry żadna z drużyn zresztą nie prezentowała szczególnie wysokiego poziomu. Gospodarze jednak zdołali raz znaleźć drogę do bramki. W 31. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do Rafała Siemaszki, a ten z kilku metrów mocnym strzałem pokonał Dawida Smuga. Golkiper Miedzi dotknął piłkę rękami, ale uderzenie było za mocne i futbolówka wylądowała w bramce. W drugiej odsłonie legniczanie podejmowali próby ataku, ale mieli problemy z konstruowaniem akcji. Obrona Arki dobrze sobie radziła, więc próbowano strzałów z dystansu. Adrian Cierpka uderzył z ponad 30 metrów bardzo mocno, ale brakowało precyzji. Gdyby piłka w tej sytuacji zatrzepotała w siatce, to niewątpliwie byłby to kandydat do gola sezonu.
Gdynianie za to mądrze prowadzili grę i w 80. minucie skonstruowali bardzo ciekawą akcję. Pięć szybkich podań i gol Pawła Abbotta. Defensywa Miedzi nie nadążyła za dynamiką akcji gospodarzy przez co Arka cieszyła się z drugiej bramki i zwycięstwa 2:0. Niestety nic, póki co, nie można powiedzieć na temat nowego zawodnika Miedzi - Valerijsa Sabali. Łotysz co prawda wszedł na ostatni kwadrans na boisko, ale nie miał okazji pokazać co potrafi. Miedź kolejny mecz zagra u siebie w sobotę z MKS Kluczbork.

Arka Gdynia - Miedź Legnica 2:0 (1:0)
Bramki: Siemaszko 31, Abbott 80.
Sędzia: Jacek Lis (Katowice).
Żółte kartki: Siemaszko, Abbott - Telichowski, Stasiak. Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Vinicius (90. Lomski), Łukasiewicz, Nalepa, Siemaszko (81. Mosiejko), Bożok (87. Wojkowski) - Abbott.