Cudzoziemcy dali wygraną Miedzi (FOTO)

LEGNICA. Miedź Legnica pokonała przed własną publicznością Bytovię Bytów 2:0 (2:0). Gole dla legnickiego zespołu zdobyli Valerijs Sabala i Marquitos.

Keon Daniel w starciu z zawodnikiem Bytovii. Fot. Bożena Ślepecka

Miedź po wpadce w Katowicach musiała tym razem wygrać. - Od razu po meczu z Rozwojem chcieliśmy jak najszybciej przystąpić do spotkania z Bytovią. Mieliśmy pecha w Katowicach. Rywale zrobili w końcówce dwie akcje na aferę i wpadły dwa gole - mówi Wojciech Łobodziński.

Tym razem legniczanom poszło znacznie lepiej. Dość szybko trafił łotewski napastnik Valerijs Sabala, który dobrze się ułożył do przewrotki i pięknym strzałem zdobył bramkę. Legniczanie prezentowali się dobrze w obronie, co w tym sezonie nie było regułą. Dość szybko padła też druga bramka dla gospodarzy. Tym razem Marquitos wiedział, gdzie się znaleźć w polu karnym i podwyższył rezultat.
Bytovia podjęła kilka prób zmniejszenia dystansu, ale wyraźnie miała kłopoty z przedostaniem się przez pole karne Miedzi. Ataki spełzły na niczym. To Miedź była lepiej zorganizowana i wygrała. Martwi tylko to, że w poprzednich meczach, gdy drużyna Ryszarda Tarasiewicza zwyciężała, to w kolejnym spotkaniu z boiska schodziła pokonana.

Najważniejsze momenty:

W 16. minucie gola po strzale przewrotką zdobył łotewski napastnik Valerijs Sabala. Asystę zaliczył Wojciech Łobodziński.
W 23. minucie zamieszanie pod bramką Bytovii, ale tylko korner dla Miedzi.
W 25. minucie Łobodziński dośrodkował z prawej strony, Sabala głową lekko przedłużył do Marquitosa, a Hiszpan trafił do bramki z 7 metrów.

W 64. minucie Łobodziński dośrodkował z prawej strony, Garguła oddał piłkę do Marquitosa, a hiszpański pomocnik uderzył w słupek.

Miedź Legnica - Bytovia Bytów 2:0 (2:0)

Bramki: Sabala 16, Marquitos 25.
Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
Żółte kartki: Daniel, Łobodziński - Mandrysz.

Miedź: Smug - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Telichowski - Marquitos (86. Garuch), Daniel, Cierpka, Garguła (68. Trifonow), Łobodziński - Sabala.

Bytovia: Laskowski - Bąk, Wróbel, Wilczyński, Chomiuk - Formela, Poczobut (84. Kryszak), Mandrysz, Kort - Surdykowski, Klichowicz (70. Mąka).

{gallery}galeria/sport/07.11.15_miedz_legnica_bytovia_fot_bozena_slepecka{/gallery}