Miedź zwycięska w Niecieczy

Piłkarze Miedzi Legnica pokonali na wyjeździe Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 4:1 (2:0) i wskoczyła na pozycję lidera I ligi. Na tym miejscu pozostanie przynajmniej do niedzieli. Gole na wagę wygranej zdobyli Kamil Antonik, dwukrotnie Damian Michalik i na koniec potyczki Michael Kostka. Dla gospodarzy trafił Tomasz Poznar.

Miedź zagrała bardzo dobre spotkanie na trudnym terenie w Niecieczy. Od początku to zespół Radosława Belli dominował i choć rywale mieli częściej piłkę przy nodze, to Miedź atakowała i robiła to groźnie. Legniczanie oddawali sporo strzałów z dystansu i wielokrotnie atakowała skrzydłami.

Pierwszy gol wpadł w 8. minucie. Emmanuel Agbor podał do Damiana Tronta a ten prostopadle odegrał do Kamila Antonika ktory z 8 metrow trafił do bramki.

Antonik najpierw zaliczył bramkę a później asystę. W 31. minucie było już 2:0 dla gości. Z prawego skrzydła Antonik dośrodkował płasko do Damiana Michalika, który uprzedził obrońców gospodarzy i z pięciu metrów trafił do siatki.

Po zmianie stron gospodarze nieco się przebudzili, co dało im efekt w 52. minucie, kiedy Tomasz Poznar zdobył gola kontaktowego. Bramkarza Miedzi pokonał strzałem głową. Jurich Carolina który był przy zawodniku Bruk-Betu nie zdołał mu przeszkodzić przy walce w powietrzu.

Miedź zdołała jednak szybko wrócić na właściwe tory i odpowiedziała. W 57. minucie Michalik strzelił mocno z 16 metrów tuż przy słupku bramki gospodarzy i było już 3:1 dla zespołu Belli. To było drugie trafienie Michalika w tym meczu.

Jeszcze na koniec Miedź cieszyła się po raz czwarty. W doliczony czasie gry po strzale z lewej nogi z 20 metrów gola strzelił Michael Kostka.

Legniczanie świetnie rozpoczęli rozgrywki. Tydzień temu ograli u siebie GKS Katowice 1:0, a teraz pokonali pewnie na wyjeździe jednego z faworytów do awansu Bruk-Bet Termalikę Nieciecza aż 4:1. Wynik zaskoczył wielu, ale to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami. W sobotę, za tydzień, w Legnicy odbędzie się mecz z Górnikiem Łęczna.

Bruk-Bet Termalica - Miedź Legnica 1:4 (0:2)

Bramki: Poznar 52 - Antonik 8, Michalik 32, 57, Kostka 90.

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

Żółte kartki: Wolski, Putiwcew, Radwański, Ambrosiewicz, Poznar - Hartherz, Lehaire.

Bruk-Bet: Topór - Kasperkiewicz (46. Nowakowski), Putiwcew, Farbiszewski - Wolski, Ambrosiewicz, Zawijskyj, Radwański, Wacławek (46. Poznar), Hilbrycht - Fassbander (69. Branecki).

Miedź: Mądrzyk - Carolina, Mijusković, Hoogenhout, Hartherz - Michalik (85. Niewulis), Lehaire (75. Pierzak), Tront, Drygas (75. Stanclik), Antonik (75. Kostka) - Agbor (58. Drzazga).