Miedź została liderem! (FOTO)

LEGNICA. Miedź Legnica pokonała u siebie Stal Rzeszów 2:1 (2:0). Pierwsza połowa była dobra w wykonaniu legniczan, natomiast o drugiej lepiej szybko zapomnieć. Ważne jednak że Miedź wywalczyła trzy punkty i została nowym liderem I ligi.

Już w 4. minucie kibice Miedzi cieszyli się po raz pierwszy, kiedy bramkarza rywali Jakuba Wrąbla pokonał Kamil Antonik. Skrzydłowy legniczan uderzył zza pola karnego, piłka jeszcze odbiła się od głowy gracza Stali - Łukasza Góry i wpadła do siatki.

Miedź tę część gry miała bardzo dobrą. W 18. minucie miała szansę na drugą bramkę. Po wyjściu z kontratakiem Ruben Hoogenhout wbiegł w pole karne podał na prawo do Damiana Michalika a ten strzelił mocno na bramkę lecz piłka odbiła się od poprzeczki.

Kibice przez chwilę cieszyli się teżw 35. minucie, kiedy ładnie przewrotką do siatki trafił Kamil Drygas. Sędzia jednak gola nie uznał ze względu na pozycję spaloną.

Za to już w 41. minucie nie było żadnych wątpliwości. Jurich Carolina dośrodkował z rzutu wolnego a dobrze do piłki wyskoczył Hoogenhout i zdobył bramkę na 2:0.

Do przerwy Miedź zasłużenie prowadziła pewnie i wydawało się, że trzy punkty są już niemal w kieszeni. Piłkarze Radosława Belli chyba za bardzo w to uwierzyli, bo w drugiej odsłonie dali się zepchnąć do obrony, a ostatnie 25 minut było bardzo nerwowe, szczególnie, że w 72. minucie rzeszowianie strzelili kontaktową bramkę. Krystian Wachowiak uderzył z 20 metrów tuż przy słupku i nie dał szans na skuteczną interwencję Jakubowi Mądrzykowi.

Legniczanie cofnęli się i mimo wskazań szkoleniowca mieli problem z wyjściem ze swojej połowy. To był najsłabszy fragment gry Miedzi w tym sezonie, który będzie analizowany przez sztab.

Najważniejsze jednak zostało osiągnięte, a więc trzy punkty. Legniczanie dzięki zwycięstwu wskoczyli na pozycję lidera I ligi.

Miedź Legnica - Stal Rzeszów 2:1 (2:0)

Bramki: Antonik 4, Hoogenhout 41 - Wachowiak 72.

Sędzia: Rasmus (Toruń).

Żółte kartki: Agbor - Wachowiak, Danielewicz.

Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Carolina - Michalik (81. Guzdek), Lehaire (67. Pierzak), Tront, Drygas (60. Drzazga), Antonik (67. Mansfeld) - Agbor (81. Niewulis).

Stal: Wrąbel - Warcza, Góra, Kościelny, Wachowiak - Kłos (60. Łyczko), Danielewicz (60. Jaworskyj), Poczobut, Ponce Garcia (71. Kądziołka), Prokić (71. Peńa) - Sadłocha (60. Jesus Diaz).