W Tychach bez goli

Miedź Legnica zremisowała na wyjeździe z GKS-em Tychy 0:0. Nie był to wielki mecz obu drużyn. Żadna z ekip nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, ale też i jednym i drugim piłkarzom nie udało się zbytnio zagrozić bramce przeciwników.

Groźnych akcji było jak na lekarstwo. Nie było zbyt wielu sytuacji, które przyspieszyły bicie serca. W 8. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcel Błachewicz uderzał piłkę głową, ale Nemanja Mijuskoivć wybił futbolówkę z linii bramkowej, również głową. To była najlepsza sytuacja w pierwszej odsłonie.

Po zmianie stron takich okazji też nie było za dużo. W 66. minucie Bartosz Śpiączka będąc w polu karnym dostał podanie od Patryka Mikity i strzelił, ale minimalnie nad bramką.

Miedź klarownych sytuacji też nie miała, a te które się zdarzyły można jedynie odnotować jako akcje ofensywne. Tak było w przypadku wyjścia z kontratakiem w którym Emmanuel Agbor po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów ostatecznie stracił piłkę w polu karnym.

Natomiast w 85. minucie Damian Michalik będąc w „szesnastce” uderzył piłkę mocno,ale ta poszybowała minimalnie nad bramką.

Warto odnotować inne rozwiązania zaproponowane przez trenera Radosława Bellę przy rzutach wolnych. Pod nieobecnością w drugim meczu z rzędu Floriana Hartherza, Miedź inaczej podeszła do stałych fragmentów gry. Do dośrodkowań podchodzili Jurich Carolina i Mehdi Lehaire i na dwa-trzy tempa, próbowali zmylić graczy rywali i wrzucali piłkę w pole karne. Efektów jednak tym razem nie było.

W piątek, za tydzień, Miedź podejmować będzie u siebie Wisłę Kraków.

GKS Tychy - Miedź Legnica 0:0

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Żółte kartki: Nedić, Niewiarowski - Lehaire, Tront, Stanclik, Hoogenhout.

GKS: Kikolski - Wojtuszek, Tecław, Nedić, Budnicki, Błachewicz - Niewiarowski (78. Szpakowski), Radecki, Żytek, Mikita (75. Machowski) - Śpiączka (78. Rumin).

Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Carolina - Tront (85. Pierzak), Michalik, Antonik (85. Zalewski), Lehaire - Drygas (65. Stanclik), Agbor (58. Drzazga).