Konfeks rozbił Czarnych (FOTO)

LEGNICA. W Konfeksie już zapomniano o inauguracyjnej porażce w Grębocicach. W sobotnie popołudnie podopieczni Macieja BIAŁASA odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo rozbijając błyskawicznie Czarnych Dziewin 5:1 (4:1). Po tej wygranie legniczanie zameldowali się na podium legnickiej klasy okręgowej...

Już dawno Konfeks tak efektownie nie rozpoczął meczu. W 10 minucie legniczanie prowadzili już 3:0. Snajperskie show rozpoczął w 3 minucie Ivan TKACZENKO. W 5 minucie gola dorzucił Jakub ZIEMBA a w 10 minucie praktycznie zamknął mecz Mateusz KORCZYŃSKI.

Przebudowywana ekipa Czarnych Dziewin z wielkim bólem weszła w sezon. 4 mecze=4 porażki nie wróżą dobrej przyszłości ekipie z gminy Ścinawa...

- Bardzo dobry kwadrans w naszym wykonaniu a potem niestety dostosowaliśmy się poziomem gry, jakością gry do rywali. Szczególnie to dotyczyło drugiej połowy meczu. Za dużo było kopaniny, chaosu na murawie. Wynik fajny, ale ja oczekuję od zespołu wysokiej dyscypliny taktycznej i myślenia na boisku. Dlatego z wyniku się cieszę, ale uważam, że był to słaby występ w wykonaniu Konfeksu - ocenił mecz Maciej BIAŁAS, trener Konfeksu Legnica. - Chciałbym w grze mojej drużyny oczekiwać stałego progresu w grze. W połowie rundy pokuszę się o określenie planu sportowego na ten sezon.

Rafał BARYLAK, obrońca Czarnych Dziewin: - Konfeks to bardzo młoda drużyna , która ma swoje zalety ale ten brak doświadczenia może zaważyć na wyniku konfrontacji z doświadczonymi zespołami. Ale jak młodzież Konfeksu okrzepnie to za jakiś czas będą groźni dla każdego przeciwnika. Ta młodość sprawiła, że w którymś momencie odpuścili walkę z nami wierząc, że wygrają np.10:0. Tak myśleli po 11 minutach gry. Co z Czarnymi? Nam brakuje frekwencji. Grają u nas obecnie ci, który chcą grać. Ale z każdym meczem powinno być lepiej. Brakuje nam indywidualności w zespole.Początek mamy nie najlepszy ale to pokłosie wymuszonych zmian personalnych w naszej drużynie. Przed rokiem było podobnie ale jak dostaliśmy bodaj 1;10 z Iskrą Księginice to nastąpił przełom w naszej grze. Z ostatnich 8 meczów wygraliśmy... 7. Teraz gramy z Błękitnymi Koskowice, którzy wzmocnili się m.in. Arkiem Cymbalistą i wierzę, że na swoim boisku może postaramy się o pierwsze punkty w sezonie.

Konfeks Legnica- Czarni Dziewin 5:1 (4:1)

Ziemba 2 (5 i 90 min), Tkaczenko 5, Korczyński 11, Swędzikiewicz, 45 - Barylak 14