Zwycięska inauguracja Siódemki Miedź (FOTO)

LEGNICA. Szczypiorniści Siódemki Miedź Huras Legnica udanie zainaugurowali rozgrywki ligi centralnej. We własnej hali pokonali MKS Wieluń 26:22 (10:9).

Nie był to łatwy mecz dla legnickiej drużyny. Szczególnie w pierwszej połowie legniczanie popełniali sporo niewymuszonych błędów, przez co nie udawało się zwiększać przewagi. Przez większą część tej odsłony wynik był na granicy remisu.

W drugiej połowie legniczanie zagrali już lepiej i od początku zaczęli powiększać przewagę. W pewnym momencie prowadzili już 6 trafieniami, co przybliżało Siódemkę do triumfu. Ostatecznie gospodarze wygrali 26:22. - Z wyniku jestem zadowolony, natomiast z gry już nie. Jest wiele do poprawy. To był jednak pierwszy mecz w sezonie w wyższej lidze, więc biorę to pod uwagę. Mam nadzieję, że będzie lepiej - mówi szkoleniowiec Siódemki Tomasz Góreczny.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – MKS WIELUŃ 26:22 (10:9)

SIÓDEMKA: Mazur, Stachurski – Pacek 4, Przybylak 4 (1), Czarnecki 5, Kuliński, Nowosielski, Kruszelnicki, Kużdeba 4 (2), Wojtala 3, Stańko 6, Łukawski, Gregułowski, Pacuła. Karne: 3/3. Kary: 8 min.

MKS: Śliwiński, Waloch 1, Chuć – Dekarz, Kowalik 2, Więcek 3 (1), Golański 3 (1), Krzaczyński 2, Hanas 2, Żółtaszek, Krukiewicz 6, Bernaś 2, Bednarek 1. Karne: 2/2. Kary: 10 min.