Pierwsza przegrana Miedzi

Miedź Legnica przegrała na wyjeździe z Arką Gdynia 1:2 (0:0). To pierwsza przegrana podopiecznych Radosława Belli w tym sezonie. Honorowego gola dla Miedzi w doliczonym czasie gry zdobył Damian Michalik, natomiast dla gospodarzy bramki strzelali Karol Czubak i Olaf Kobacki.

W pierwszej połowie oba zespoły stawiały raczej na rozsądną grę w obronie niż atak. W ofensywie działo się bardzo niewiele. Jeden strzał Arki, który bez problemów obronił Jakub Mądrzyk i jedno uderzenie Miedzi, a dokładnie Krzysztofa Drzazgi, którego strzał z dystansu odbił Paweł Lenarcik.

Były bramkarz Miedzi - Paweł Lenarcik, którego do Gdyni sprowadził Wojciech Łobodziński nie miał zbyt wiele roboty.

W drugiej odsłonie lepiej radziła sobie ekipa Łobodzińskiego. W 62. minucie groźny strzał z rzutu wolnego obronił Mądrzyk. Bramkarz Miedzi jednak musiał wyciągać piłkę z siatki dwie minuty później, kiedy Jurich Carolina dał się ograć i z prawej strony Kacper Skóra dośrodkował do Karola Czubaka a ten z 9 metrów trafił do bramki.

Na ławce rezerwowych Miedzi było nerwowo. Trener Bella w 70. minucie został odesłany na trybuny. W odstępie minuty zobaczył dwie żółte kartki.

Miedź próbowała odmienić losy spotkania. W 77 minucie Ruben Hoogenhout dośrodkowall a Marcel Mansfeld uderzył głową z 12 metrów. Lenarcik jednak obronił.

Po drugiej stronie Mądrzyk z kolei obronił strzał w sytuacji oko w oko z Czubakiem.

Bramkarz Miedzi jednak drugi raz wyciągał piłkę z siatki. W 85. minucie były gracz legnickiej ekipy Olaf Kobacki strzelił gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Uderzył w okienku bramki Mądrzyka z ostrego kąta.

Miedź było stać jedynie na honorowe trafienie w doliczonym czasie gry. Damian Michalik strzelił potężnie z 20 metrów. Lenarcik nie zdążył nawet zareagować.

To pierwsza przegrana legniczan w tym sezonie. W Gdyni zabrakło dziś pomysłu w ataku na przedarcie się przed defensywę gospodarzy. Miedź spadła na 4. pozycję w tabeli I ligi. W piątek u siebie podejmować będzie lidera rozgrywek - Odrę Opole.

Arka Gdynia - Miedź Legnica 2:1 (0:0)

Bramki: Czubak 64, Kobacki 85 - Michalik 90+.

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Olsztyn).

Żółte kartki: Capanni, Kobacki, Milewski, Lipkowski - Hoogenhout, Antonik, Aguado)

Arka: Lenarcik - Lipkowski, Stolc, Azackyj, Gojny - Skóra (82. Predenkiewicz), Gol (82. Borecki), Milewski (90. Sawicki), Capanni (90. Bednarski), Kobacki - Czubak.

Miedź: Mądrzyk - Hoogenhout, Mijusković, Niewulis, Carolina - Tront (63. Aguado), Lehaire (84. Stanclik), Michalik, Antonik (64. Guzdek) - Drzazga (64. Mansfeld), Agbor (46. Drygas).