Bez polotu. Miedź uległa Odrze (FOTO)

LEGNICA. Miedź Legnica przegrała u siebie z Odrą Opole 1:2 (0:1). Honorowe trafienie dla Miedzi zaliczył z rzutu karnego Nemanja Mijusković. Dla gości bramki zdobyli Borja Galan i Rafał Niziołek.

Pierwsza połowa w wykonaniu Miedzi była fatalna. Znacznie lepiej prezentowała się Odra. W 27. minucie opolanie wyszli na prowadzenie. Gola bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył po strzale z ponad 20 metrów Borja Galan.

W drugiej odsłonie legniczanie grali już lepiej w ofensywie, ale nim do tego doszło musieli pogodzić się ze stratą drugiej bramki. W 50. minucie do siatki trafił Rafał Niziołek. Pomocnik Odry, który w przeszłości reprezentował barwy Miedzi, na dwa razy w końcu wpakował piłkę do bramki. W tej sytuacji dziwnie zachowała się obrona legniczan, która spodziewała się gwizdka sędziego oznajmiającego pozycję spaloną i przez chwilę zatrzymała się zamiast zaatakować graczy Odry. Szczególnie słabo zareagował Michael Kostka.

Przy wyniku 0:2 Miedź obudziła się i ruszyła do przodu. Sygnał do ataku dał Iban Salvador. Hiszpan w 54. minucie uderzył technicznie na bramkę, ale dobrze strzał obronił Artur Haluch. Później z bardzo bliskiej odległości w słupek trafił Ruben Hoogenhout.

W końcu w 72. minucie gospodarze zdobyli bramkę. W polu karnym faulowany był Szymon Zalewski i arbiter po przejrzeniu powtórki na monitorze i konsultacji z VAR-em, przyznał jedenastkę. Tę na gola zamienił Nemanja Mijusković.

Miedź nie zdołała jednak wyrównać. Odra zasłużenie wygrała w Legnicy. Zespół Radosława Belli, dziś, przez pauzę za kartki, prowadzony przez Macieja Patyka, zagrał słabo, szczególnie w pierwszej odsłonie.

To czwarte spotkanie z rzędu bez wygranej. Szansa na przełamanie nadarzy się już we wtorek, kiedy Miedź w rozgrywkach Pucharu Polski podejmować będzie Arkę Gdynia.

Miedź Legnica - Odra Opole 1:2 (0:1)

Bramki: Mijusković 72 (karny) - Galan 27, Niziołek 50.

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków).

Żółte kartki: Kostka, Agbor, Lehaire, Hoogenhout - Czapliński, Kamiński, Szrek, Antczak, Mikinić, Żemło, Pikk, Haluch.

Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Carolina (46. Zalewski) - Michalik (59. Mansfeld), Lehaire, Tront (83. Stanclik), Antonik (46. Salvador) - Agbor, Drygas (59. Drzazga).

Odra: Haluch - Spychała, Piroch, Żemło, Szrek (67. Pikk) - Mikinić (87. Sula), Niziołek, Kamiński (68. Urbańczyk), Galan, Antczak - Czapliński.