Wygrali dla Jareckiego

LEGNICA. Szczypiorniści Siódemki Miedź Huras Legnica pokonali we własnej hali Nielbę Wągrowiec 30:25. Przed spotkaniem minutą ciszy uczczono pamięć wieloletniego kierownika hali przy ul. Lotniczej Jarosława Strynkowskiego. To właśnie dla popularnego "Jareckiego" dziś Siódemka zwyciężyła.

- Przed meczem nie trzeba było motywować zawodników, bo chcieliśmy odnieść wygraną dla Jarckiego - mówił wyraźnie wzruszony po spotkaniu trener Siódemki Tomasz Góreczny.

Siódemka na początku meczu miała lekkie problemy z atakiem gości, gdzie rzutowo brylował były zawodnik Siódemki Paweł Gregor. Na dodatek w 20. minucie parkiet musiał opuścić Maciej Stańko, który zobczył czerwoną kartkę. Bardzo dobrze legniczanie radzili sobie jednak w obornie. Na pochwałę zasłużył obrotowy Michał Klimaszewski, a jednym z bohaterów był bramkarz Marcin Teterycz.

Siódemka wygrała 30:25 i było to drugie zwycięstwo w sezonie. Przed tygodniem legniczanie przegrali w Żukowie 40:41. Na razie bilans gry w lidze centralnej to dwie wygrane i jedna porażka.