Konfeks liderem, Ziemba bohaterem (FOTO)

LEGNICA. Konfeks Legnica jest nowym liderem klasy okręgowej wyprzedzając lepszą różnicą bramek Spartę Grębocice. Stało się tak po wygranym 2:1 pojedynku z Błękitnym Koskowice. Bohaterem meczu jest Jakub ZIEMBA, którego gole przesądziły o wygranej legniczan. 19-letni skrzydłowy zdobył w tym meczu 10 i 11 gola w sezonie. Oby tak dalej!

Jacek TERPIŁOWSKI, trener Błękitnych Koskowice; - Z przebiegu meczu na pewno nie zasłużyliśmy na porażkę. Perfekcyjna była w naszym wykonaniu pierwsza połowa meczu. Graliśmy bardzo dobrze w niskiej obronie, nie poszliśmy na wymianę ciosów, graliśmy bardzo zdyscyplinowani taktycznie wybijając rywali z rytmu kontratakując przy każdej okazji. Konfeks nie bardzo wiedział jak z nami grać w tej części meczu. No i po stałym fragmencie gry  objęliśmy w moim odczuciu zasłużone prowadzenie. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że gramy to samo ale uczulałem zawodników na pierwszy kwadrans po przerwie. No i niestety straciliśmy gola chociaż moi zawodnicy twierdzą, że arbiter powinien odgwizdać pozycję spaloną zawodnika Konfeksu. Po tym zdarzeniu Konfeks optycznie przeważał ale wynikało to z naszej taktyki. W sumie mecz na remis ale w ostatniej akcji meczu straciliśmy gola po stałym fragmencie gry. Chciałbym podziękować zawodnikom za walkę i postawę na boisku bo nie byliśmy w tym meczu faworytem a jednak zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie

Trener gospodarzy Maciej BIAŁAS wciąż "przeżywający" pucharową porażkę z Odrą Ścinawą i będącym obrażony na nas za ocenę meczu ( a w zasadzie krótkie podsumowanie spotkania, bez wdawania się w szczegóły  - wszak wynik przesądzał o awansie, a nie gra) odmówił udzielenia wypowiedzi dla naszego portalu mówiąc, że najpierw cyt" musimy nauczyć pisać". Tym samym , odwrotnie niż jego zawodnicy , pokazał, ze nadal siedzi ciągle w tej szatni po przegranej z Odrą, w odróżnieniu od swoich piłkarzy , którzy okazali się mocniejsi mentalnie od swego trenera i wyszli dzisiaj na boisko bez zbędnego bagażu w głowie wygrywając mecz. Nie wątpimy , biorąc pod uwagę i grę Konfeksu, i wyniki w umiejętności trenerskie, jednak na pewno młodzi zawodnicy nie nauczą się od niego jak radzić sobie z porażką i krytyką.

Jak widać dyrektor Piotr POTYCZ postawił na lokalnego Goncalo Feio (trener Motoru Lublin) i nie chodzi nam tu raczej o trenerski warsztat ...

Konfeks Legnica - Błękitni Koskowice 2:1 (0:1)