Kryzys Miedzi. Odpadli już w 1. rundzie PP (FOTO)

LEGNICA. Przygoda Miedzi Legnica z Pucharem Polski zakończyła się na jednym meczu. Będąca w kryzysie Miedź uległa u siebie Arce Gdynia 0:2 (0:2), mimo że całą drugą połowę grała z przewagą jednego zawodnika.

Bardzo kiepsko wygląda ostatnio drużyna Miedzi. Nie dziwi więc, że na koniec spotkania kibice gwizdami wyrazili swoją dezaprobatę do gry piłkarzy.

Już w 2. minucie Jakub Mądrzyk musiał wyciągać piłkę z siatki. Gola, bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Kacper Skóra. Zawodnik Arki oddał precyzyjny strzał tuż przy słupka, ale piłkarze Miedzi w murze w tej sytuacji mogli zachować się lepiej.

Szybko stracony gol na pewno nie wpłynął dobrze na postawę zespołu. Brakowało aktywności w ofensywie, za to Arka prowdzona przez Wojciecha Łobodzińskiego znalazła sposób na legniczan. W 26. minucie po raz drugi gdynianie cieszyli się z gola. Tym razem po akcji w polu karnym piłkę na 8 metrów dostał Hubert Adamczyk i wpakował ją do bramki.

Pod koniec pierwszej połowy za ostry faul na Ibanie Salvadorze czerwoną kartkę dostał Oleksandr Azackyj. Od tego momentu Miedź grała z przewagą jednego zawodnika.

To było widać w drugiej odsłonie, ale nie przekładało się to na gole, choć w końcu pojawiły się sytuacje bramkowe. Dwie najlepsze miał Kamil Drygas. Najpierw w 75. minucie jego strzał instynktownie obronił golkiper gości a później, w 85. minucie uderzył piłkę głową tuż obok słupka.

Miedzi nie udało się wrócić do gry i zasłużenie odpadła z rozgrywek już w 1. rundzie.

- Źle wyglądamy, nic nam nie wychodzi. To nie jest tak, ze się nie staramy, bo najlatwiej powiedzieć, że nie walczymy. Po prostu nie wychodzą nam teraz mecze. Mieliśmy dobry początek, a teraz jest taki moment. Musimy przerwać ten kryzys i w końcu wygrać. Cieszymy się, że mecz jest od razu i mamy okazję wyjść na boisko i zwyciężyć - mówi Nemanja Mijusković, kapitan Miedzi.

Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:2 (0:2)

Bramki: Skóra 2, Adamczyk 26.

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

Żółte kartki: Agbor, Zalewski, Hoogenhout - Bednarski, Wilczyński, Milewski.

Czerwona kartka: Azackyj (45 min.).

Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Zalewski - Salvador, Aguado (83. Pierzak), Lehaire (46. Tront), Agbor (58. Drygas) - Mansfeld (69. Stanclik), Drzazga (58. Michalik).

Arka: Chudy - Stolc (46. Lipkowski), Dobrotka, Marcjanik, Azackyj - Skóra (66. Predenkiewicz), Borecki, Bednarski (46. Gojny), Adamczyk, Kobacki (66. Milewski) - Wilczyński (79. Czubak)