Remis ze Zniczem

Piłkarze Miedzi Legnica zremisowali na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 1:1. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili po golu Wiktora Nowaka. W drugiej połowie wyrównał Kamil Drygas.

W 10. minucie Znicz wyszedł na prowadzenie. Jakuba Mądrzyka pokonał Wiktor Nowak, który uderzył zza pola karnego tuż przy słupku bramki Miedzi. W tej części spotkania gospodarze radzili sobie lepiej i pod koniec połowy byli bliscy podwyższenia wyniku. Wojciech Błyszko po strzale głową trafił w słupek.

Po zmianie stron Miedź grała już lepiej, czego efektem była wyrównująca bramka. Golkipera rywali pokonał Kamil Drygas. Po dośrodkowaniui z rzutu rożnego Drygas uderzył głową dwa razy nim piłka wpadła do siatki.

Zespół Radosława Belli próbował strzelić drugą bramkę i w 82. minucie bliski był Damian Michalik, jednak jego strzał sprzed linii bramkowej wybił obrońca Znicza.

Drużyny podzieliły się punktami. miedź po 13. kolejkach ma na koncie 23 punkty i zajmuje 3. miejsce w tabeli Fortuna 1. ligi

Znicz Pruszków - Miedź Legnica 1:1 (1:0)

Bramki: Nowak 10 - Drygas 58.

Sędzia: Albert Różycki (Łódź).

Żółte kartki: Tkaczuk, Juchymowycz - Lehaire, Michalik, Hoogenhout.

Znicz: Mleczko - Krajewski (72. Proczek), Juchymowycz, Błyszko, Grudziński, Moskwik - Tkaczuk, Pomorski, Nowak (90. Cegiełka) - Nagamatsu, Wójcicki (72. Czarnowski).

Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Carolina - Michalik (85. Guzdek), Tront, Lehaire (77. Pierzak), Antonik (46. Salvador) - Drygas (65. Drzazga), Mansfeld (77. Agbor).