Wyszarpane zwycięstwo Basketu (FOTO)

LEGNICA. Koszykarze Basketu Legnica pokonali na własnym parkiecie Domino Polonię Świdnica 104:91 (15:29, 21:21, 34:17, 18:21, 16:3). Zwycięstwo nie przyszło łatwo, ale ostatecznie w decydującej fazie gry - dogrywce lepsi okazali się gospodarze.

Legniczanie bardzo źle zagrali w pierwszej kwarcie, a już jej końcówka to była katastrofa w wykonaniu gospodarzy. Przy stanie 15:18 goście jeszcze przyspieszyli tempo gry i byli bardzo skuteczni. Basket pogubił się nie tylko w obronie, ale i w ataku. Przez to na koniec odsłony świdniczanie prowadzili 29:15.

Druga kwarta była wyrównana, ale trudno było po niej wnioskować, że legniczanie będą w stanie odrobić 14-punktową stratę. Ta gra nie wskazywało na to.

Po przerwie jednak Basket wyglądał zdecydowanie lepiej. Szybko zaczął zmniejszać dystans do Polonii. Od razu zdołali trzy raz z rzędu trafić „trójki”. Kolejno robili to Wojciech Jaworski, Paweł Macowicz i Damian Szablewski. Goście byli oszołomieni takim obrotem sprawy, bo mimo że zdołali rzucić za dwa, to potem znowu pięć punktów z rzędu zanotowali gospodarze. Kolejną trójkę dorzucił Maciej Dziadulewicz.

Basketowi udało się dogonić rywali na minutę przed końcem trzeciej kwarty, a w ostatnich kilkudziesięciu sekundach kibice zobaczyli trzy czyste „trójki”, jedną po stronie goście a dwie po stronie gospodarzy.

W czwartej odsłonie ponownie wyrównanej, nieco lepsi byli świdnicznie, ale ostatecznie po tej części meczu na tablicy wyników był remis po 88, co oznaczało dogrywkę.

W dodatkowym czasie gry Basket zagrał już bardzo dobrze, a kluczowe dla zwyciętwa były dwa celne rzuty za „trzy” Pawła Macowicza. Tu już dyskusji nie było, bo pięciominutową dogrywkę gospodarze wygrali 16:3 a całe spotkanie 104:91.

- Pierwsza połowa meczu była chyba najsłabsza odkąd Basket istnieje. Nie wiem, co się stało z nami w tym momencie, ale w szatni powiedziałem, że musimy to zmienić. Może koszykarsko mogliśmy wyglądać słabiej, ale trzeba było wygrać charakterem i to się udało - mówi Wojciech Jaworski, trener Basketu.

Basket Legnica - Polonia Domino Świdnica 104:91 (15:29, 21:21, 34:17, 18:21, 16:3)

Basket: Giergielewicz 5, Chmielewski 10, Szablewski 30, Macowicz 14, Jaworski 24, Kostek 4, Dziadulewicz 7, Kowalski 3, Iwański 7.

Polonia: Olszak, Kaczmarczyk 2, Młynarski, Soboń 24, Sieńko 7, Kosmala 21, Stokłosa 19, Poradzisz 18.