Siódemka wygrała z Pogonią (FOTO)

LEGNICA. Szczypiorniści Siódemki Miedź Huras Legnica pokonali u siebie zespół Sandry Spa Pogoń Szczecin 35:29 (18:12). Dzięki wygranej ekipa Tomasza Górecznego wyprzedziła szczecinian w tabeli ligi centralnej.

Mecz legniczan ze spadkowiczem z Superligi zapowiadał się na wyrównane starcie, ale dość niespodziewanie gospodarze zagrali znacznie lepiej od ekipy ze Szczecina.

Tylko pierwszy kwadrans był wyrównany. W tym okresie oba zespoły rzucały po równo. Drugi kwadrans to już zdecydowana zmiana na korzyść Siódemki. Świetna gra w obronie i skuteczność w ataku legniczan wyprowadziły zespół na prowadzenie, które z każdą kolejną minutą powiększało się, dzięki czemu do przerwy było 18:12. To był kluczowy fragment spotkania.

W drugiej odsłonie Siódemka kontrolowała przebieg gry i nie pozwoliła gościom na zbliżenie się do remisu. W pewnym momencie na tablicy wyników była już 9-bramkowa przewaga gospodarzy (22:13). To było prowadzenie, które zapowiadało zwycięstwo już na 25 minut przed końcem. Tylko kataklizm mógł spowodować, żeby legniczanie nie wywalczyli trzech punktów i ten kataklizm nie nastąpił. Siódemka wygrała pewnie 35:29.

Świetną robotę w ataku robił Michał Wojtala, mocno chwalony po meczu przez trenera Tomasza Górecznego. Faktycznie młody zawodnik legnickiej drużyny wchodził w obronę Pogoni jak taran i zdobył w spotkaniu 6 bramek, tyle samo co na skrzydle Michał Czarnecki.

Siódemka zajmuje 5. pozycję w tabeli po 11. kolejkach ligi centralnej.

Siódemka Miedź Huras Legnica - Sandra Spa Pogoń Szczecin 35:29 (18:12)

Siódemka Miedź: Mazur 1, Teterycz - Pacek 1, Przybylak 2, Czarnecki 6, Kuliński 2, Nowosielski 2, Kruszelnicki 4, Klimaszewski 1, Kużdeba 4, Wojtala 6, Stańko 2, Łukawski, Gregułowski, Pacuła 3.

Pogoń: Jagodziński, Viunyk - Morawski, Krok 6, Wrzesiński 6, Kapela, Polok 3, Fabisiak, Wiśniewski 3, Stępień 4, Terczyński, Jasiński, Sochacki, Nowak 4, Lilien 3.