Miedź przegrała w Gdańsku

Miedź Legnica przegrała na wyjeździe z Lechią Gdańsk 0:2 (0:1). Gole dla gospodarzy zdobyli Tomasz Neugbauer i Dominik Piła, który jeszcze nie tak dawno grał w Chrobrym Głogów.... Drużyna z Pomorza zasłużenie zwyciężyła, szczególnie lepiej grając w pierwszej połowie.

Pierwszy groźny strzał oddał Damian Michalik, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę. W 12. minucie niepewną interwencję miał Jakub Mądrzyk. Wypluł piłkę przed siebie po strzale Andrei Chindrisa i doszedł do niej Maksym Khlan, ale uderzył obok bramki.

Kilka minut później Mądrzyk obronił groźny strzał Tomasza Neugebauera.

W 30. minucie Maksym Khlan trafił z bliskiej odległości w poprzeczkę. Lechia coraz częściej atakowała i bramka wisiała w powietrzu. W końcu, w 41. minucie gospodarze zdobyli prowadzenie. Po ładnej akcji i podaniu Rifeta Kapica w głąb pola karnego drogę do bramki znalazł Tomasz Neugebauer.

Miedź w drugiej połowie grała już bardziej agresywnie i więcej atakowała. Akcje napędzał Michalik. Dobrą zmianę dał Bartosz Guzdek, który podejmował próby strzałów. Miedzi jednak brakowało konkretów, takiej „kropki nad i”.

W efekcie Lechia wychodziła z kontrami i starała się też podwyższyć wynik, co udało się w doliczonym czasie gry, a dokładnie w 96. minucie. Wtedy po strzale z pola karnego Dominika Piły piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka i wpadła do siatki.

To było ostatnie spotkanie Miedzi w pierwszej rundzie spotkań I. ligi. Inne spotkania wskażą, czy tę część sezonu ekipa Radosława Belli zakończy w pierwszej "szóstce" tabeli. Aktualnie jest 5. Za tydzień legniczanie rozpoczynają rundę rewanżową od wyjazdowego starcia z GKS-em Katowice.

Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 2:0 (1:0)

Bramki: Neugebauer 41, Piła 90+6.

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).

Żółte kartki: Kapić, Mena.

Lechia: Sarnawskyj - Chindris, Bugaj, Olsson, Żelizko - Chłań (78. Sypek), Kałahur, Kapić, Neugebauer (78. D’Arrigo) - Mena (90. Piła), Bobcek (73. Zjawiński).

Miedź: Mądrzyk - Kostka, Mijusković, Hoogenhout, Hartherz (78. Carolina) - Tront (67. Drzazga), Aguado, Michalik (79. Zalewski), Drygas - Agbor (62. Guzdek), Mansfeld (78. Stanclik).