Basket z wysoką wygraną (FOTO)

LEGNICA. Koszykarze Basketu Legnica bez problemu poradzili sobie z kolejnym rywalem w 3. lidze. U siebie pokonali ekipę Green Star Bricomarche Zielona Góra 113:57 i znajdują się na czele tabeli.

To był mecz w którym jedynie rozmiar wygranej Basketu nie był pewny. Tylko w pierwszej kwarcie goście z Zielonej Góry próbowali nawiązać walkę, bo tę odsłonę przegrali 21:31. Kolejne to już spokojne powiększanie prowadzenia przez legniczan. W drugiej odsłonie Green Star był w stanie rzucić zaledwie 7 punktów, co oznaczało, że do przerwy na tablicy wyników było 55:28.

Po zmianie stron wciąż legniczanie dyktowali warunki i bardzo często punkty zdobywali z kontrataków, co było o tyle zaskakujące, że średnia wieku zawodników Basketu jest znacznie wyższa od tych z Zielonej Góry, a młodzi gracze często nie nadążali. To powodowało też pewną nerwowość na boisku. - Młodzi zawodnicy prowokowali, wyzywali. Nie okazywali szacunku do dziadków - mówił Wojciech Jaworski, trener Basketu.

Na parkiecie wyższość udowodnili gospodarze triumfując aż 113:57. 33 punkty dla Basketu zdobył Damian Szablewski.
Zielonogórzanie muszą się jeszcze sporo uczyć.

Basket Legnica - Green Star Bricomarche Zielona Góra 113:57 (31:21, 24:7, 33:13, 25:16)

Basket: Chmielewski 11, Szablewski 33, Macowicz 16, Jaworski 11, Sielicki 8, Kostrzycki 4, Kowalski 10, Iwański 20.

Green Star: Gudzowski 4, Kiernikiewicz 5, Smoliński 3, Kaczmarek 15, Krakowiak, Narwicz 9, Latkowski 21, Regulski, Babicz.