Basket zrewanżował się i umocnił na pozycji lidera (FOTO)

LEGNICA. Koszykarze Basketu Legnica pokonali we własnej hali Sokół Żary 94:81. Nie był to jednak łatwy mecz, a losy spotkania ważyły się niemal do końca.

W październiku w Żarach spotkanie wygrał Sokół. Była to jedyna, dotychczas, porażka legniczan w tym sezonie. Basket zatem chciał się zrewanżować i umocnić na pozycji lidera tabeli 3. ligi.

Ta sztuka się udała. Od początku legniczanie prowadzili, a szczególnie dobrze zagrali w drugiej kwarcie.

Po zmianie stron widać było, że Basket ma wąską kadrę, a spotkanie jest dynamiczne, więc trzeba było uspokoić grę. Rywali mieli do dyspozycji aż 12 zawodników. Mimo pewnych trudności w czwartej kwarcie, kiedy Sokół zbliżył się na dystans 3 punktów, to końcówka należała do gospodarzy.

Zespół Wojciecha Jaworskiego razucał ważne „trójki”, szybko kontrował i ostatecznie zwyciężył 94:81.

- Mieliśmy pewne przestoje w grze, co skomplikowało nam trochę sytuację w trakcie meczu, ale ostatecznie wygraliśmy, a mecz mógł podobać się kibicom - mówi Wojciech Jaworski, trener legnickiej drużyny.