Konfeks goni baraże (FOTO)

LEGNICA. Konfeks Legnica nie zwalnia tempa w pościgu za miejscem barażowym w legnickiej lidze okręgowej. W sobotnie popołudnie podopieczni Macieja Białasa pewnie pokonali Odrę Ścinawa 3:1 i po tej wygranej słusznie zajmują fotel wicelidera. Czy obronią lokatę do końca sezonu?

Inna sprawa, że Odra przezywa ogromne problemy kadrowe. Kartki i kontuzje przetrzebiły ekipę trenera Tomasza Grzegorzewskiego. W Legnicy, w "twierdzy na Grabskiego" pech nie opuszczał ścinawian. Najpierw poważnej kontuzji doznał Damian Cichuta i zmienił go zmagający się z urazem Szymon Trawka. W drugiej części z powodu kontuzji boisko musieli opuścić Paul Filipowicz i Wojciech Strzemski. Na dodatek od 74 minuty goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Sebastiana Spalińskiego...

Ale problemy Odry nie umniejszają sukcesu Konfeksu. Ta drużyna po prostu jest GŁODNA wygrywania i mimo zdarzających się błędów grają futbol na TAK. Taka gra przynosi punkty, zyskuje widowisko i na trybunach Konfeksu robi się coraz bardziej ciasno.

Tradycyjnie mecz szybko i mocno rozpoczęli gospodarze. Już w 4 minucie Konrad JUGO w bramce Odry został pokonany przez Ziembę. Radość legniczan nie trwała długo. Kontra Odry zakończyła się celnym trafienie Filipowicza. Konfeks jednak jeszcze przed przerwą ponownie wyszedł na prowadzenie po golu Dańczaka w 37 minucie.

Po przerwie zadaniem nr 1 Odry było przetrwać. Konfeks dobry mecz w swoim wykonaniu ostatecznie zamknął w 80 minucie celnym trafieniem Swędzikiewicza.

Ciekawostką meczu był występ w barwach Odry Martinsa EKWUEME mającego w swoim CV zdobycie Pucharu Polski z Legią Warszawa i udane występy w m.in. Zagłębiu Lubin. Ostatnimi czasy Nigeryjczyk grał w Rycerzu Legnickie Pole. Wspólnie z Mateuszem SZCZEPANIAKIEM są ambasadorami marki TOTAL PLAY prowadząc szkółki piłkarskie.

Konfeks Legnica-Odra Ścinawa 3:1 (2:1)