Ekonom rządzi pod siatką (FOTO)

LEGNICA. Rozpoczęły się finały sportowej rywalizacji wśród szkół w Legnicy. W poniedziałek "na pierwszy" ogień poszły siatkarki ze szkół średnich. W sali sportowej V LO rozegrano finał miejski licealiady w siatkówce dziewcząt. I okazało się, ze "Ekonom" rządzi nie tylko pod koszem, ale i pod... siatką. Uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych pod wodzą trenera Marka Marcinkiewicza zostały mistrzem Legnicy pokonując w finale II LO 2:0 w setach do 20 i do 21. Trzecie miejsce wywalczyło V LO pokonując także 2:0 I LO.

Każdy mecz mecz finału był zacięty. A najbardziej dramatyczny chyba ostatni set turnieju. Ekonomistki w pewnym momencie prowadziły już 18:8 i wydawało się, że jest po meczu. II LO "spięło się" i doszło rywalki na cztery punkty straty. Ostatecznie Ekonomistki przełamały kryzys i wygrały decydującą o sukcesie piłkę. Wygrana dała Ekonomowi awans do podstrefy, w którym rywalkami legniczanek będą siatkarskie zespołu z Jawora, Złotoryi i Chojnowa.

{gallery}galeria/sport/16.11.15_licealiada_pilka_siatkowa_fot_zbigniew_jakubowski{/gallery}