W Rzeszowie podział punktów

Miedź Legnica zremisowała na wyjeździe z Resovią Rzeszów 1:1 (0:0). Dla legniczan gola zdobył Marcel Mansfeld, natomiast wyrównującą bramkę dla gospodarzy strzelił Bartłomiej Wasiluk z rzutu karnego.

W pierwszej połowie kibice nie zobaczyli zbyt wielu okazji bramkowych. Najlepszy strzał w obozie Miedzi oddał Krzysztof Drzazga, ale piłka minęła słupek. Uderzenie gospodarzy bronił z kolei Jakub Mądrzyk.

Po przerwie działo się już więcej. Dość blisko trafienia był Kamil Antonik, który trafił w słupek. Po jego akcji wpadł jednak w końcu gol.

Na prowadzenie legniczanie wyszli w 65. minucie. Wówczas do siatki trafił Marcel Mansfeld. Niemiec dobił piłkę po tym, jak po dośrodkowaniu Kamila Antonika piłkę głową w poprzeczkę uderzył Michael Kostka, ta odbiła się i spadła pod nogi Mansfelda.

W 84. minucie sędzia podyktował rzut karny po faulu Andrzeja Niewulisa. Po tym, jak arbiter odgwizdał faul został wezwany do obejrzenia powtórki, bowiem sędziowie VAR dopatrzyli się faulu na czerwoną kartkę a nie tylko żółtą, więc sędzia wyrzucił z boiska Niewulisa. Karnego wykorzystał Bartłomiej Wasiluk.

Jeszcze w końcówce rzeszowianie mogli zdobyć zwycięską bramkę, jednak bardzo dobrze interweniował Mądrzyk. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami. Miedź nie grozi już spadek do II ligi, ale szans na baraże o awans do ekstraklasy też już nie ma.

Na boisku po kilkutygodniowej przerwie pojawił się Kamil Drygas. Pomocnik wszedł na drugą połowę, ale uraz w trakcie gry spowodował, że trener Ireneusz Mamrot musiał go z murawy ściągnąć. Nie wiadomo jeszcze, czy Drygas będzie gotowy na kolejny mecz.

Resovia Rzeszów - Miedź Legnica 1:1 (0:0)

Bramki: Wasiluk 86 (karny) - Mansfeld 65.

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

Żółte kartki: Urynowicz, Tomal - Drzazga, Antonik.

Czerwona kartka: Niewulis (84 min.).

Resovia: Pindroch - Bondarenko, Mikulec, Wasiluk, Ibe-Torti, Górski, Łyszczarz (67. Mikrut), Urynowicz (39. Ciepiela), Tomal (67. Mazek), Eizenchart, Bukhal.

Miedź: Mądrzyk - Hoogenhout (79. Lehaire), Niewulis, Mijusković, Carolina - Aguado (46. Drygas, 79. Pierzak), Drzazga (75. Michalik), Kostka, Kaczmarski, Antonik - Bogacz (55. Mansfeld).