Tornado Pawłowskiego i Barbórkowe zwycięstwo jest!

LUBIN. Zagłębie Sosnowiec przegrało na swoim stadionie z Zagłębiem Lubin 1:2. Dla sosnowiczan to piąta porażka z rzędu a dla Miedziowych pierwsza wygrana w lidze od połowy września. Zagłębie to z Sosnowca aż razi od bycia "czerwoną latarnią" i mocnym zielonym światłem do zjazdu na zaplecze ekstraklasy. Miedziowi wygrywając odgonili demony od siebie i wciąż realnie zerkają na górną ósemkę... Losy meczu w Sosnowcu rozstrzygnął Bartłomiej Pawłowski. I potrzebował na to dwóch minut....

Na stadionie Ludowym pojawiło się 2,5 tysiąca kibiców, którzy od pierwszych minut dopingowali beniaminka. Szybko jednak uciszył ich Bartłomiej Pawłowski, który w ciągu dwóch minuty wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Za pierwszym razem fajną akcję przeprowadził Filip Jagiełło, który w polu karnym zagrał do Patryka Tuszyńskiego, a ten piętą odegrał do Pawłowskiego. Po niespełna dwóch minutach Miedziowi prowadzili już 2:0. Tym razem po podaniu Filipa Jagiełło z głębi pola, Bartłomiej Pawłowski balansem ciała przewrócił na murawę Mateusza Cichockiego, a następnie swobodną podcinką podwyższył prowadzenie.

Przed przerwą kontaktową bramkę, ósmą w tym sezonie strzelił Vamara Sanogo. A po przerwie z boisk wiało nudą. Miedziowi mądrze pilnowali wyniku a gospodarze są jednak zbyt słabi jak na ekstraklasę w tym sezonie i z tym składem osobowym...

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC – ZAGŁĘBIE LUBIN 1:2 (1:2)
0:1 – B. Pawłowski, 10 min (asysta Tuszyński),

0:2 – B. Pawłowski, 12 min (asysta Jagiełło),

1:2 – Sanogo, 34 min (bez asysty).

ZAGŁĘBIE S.: Kudła – Heinloth (75. Babiarz niesklas.), Cichocki, Jędrych, Mraz – Christovao (90+1. Rzonca), Banasiak, Vokić (23. Udoviczić), S. Pawłowski, Wrzesiński – Sanogo. Trener Valdas IVANAUSKAS.
ZAGŁĘBIE L.: Hładun – Kopacz, M. Dąbrowski, Guldan, Balić – B. Pawłowski (75. Matras niesklas.), Slisz, Jagiełło (82. Maresz), Starzyński, Bohar (90+3. Moneta) – Tuszyński. Trener Ben VAN DAEL.
Sędziował Wojciech Myć (Lublin)

Żółte kartki: Mraz (53. faul), Jędrych (90+2. faul) – Balić (15. faul), Slisz (45+1. faul), Dąbrowski (63. faul), Starzyński (65. niesportowe zachowanie)